ذکر ایام هفته
  حوزه نت
  پایگاه های اسلامی

  سایت رهبری
  بیانات رهبری
آیت الله جعفری تهرانی
  بیانات رهبری
  خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه از فرم زیر استفاده نمایید

ایمیل*
تلفن همراه*
تصویر امنیتی
بانوان/ سخنان شهید بهشتی درباره اعمال قدرت در حجاب

     مدیریت باهردو باید باشد. اقناع بدون قدرت تا کنون تجربه تاریخی بیداری یک جامعه صدهزار نفری را هم نداشته. قدرت بدون اقناع می شود دیکتاتوری. آن هم به درد نمی خورد. پس هم اقناع و هم قدرت.

       متأسفانه امروزه در جامعه ی ما تحریف تاریخ انقلاب اسلامی به اشکال گوناگون انجام می شود. تعریف دلخواه و جریان پسند از شخصیّت های ارزشمند انقلاب، یک نوع از این تحریف هاست. شهید آیت الله دکتر بهشتی(رحمةالله علیه) نیز از جمله شخصیّت هایی است که جریان اصلاح طلب همواره در صدد بوده و هستند تا از ایشان چهره ی مورد نظر خود را به نسل جدید معرفی نمایند نه آنچه که درباره ی ایشان حقیقت داشت. از این رو باید گفت که بهشتی همچنان مظلوم است. شخصیّت شهید بهشتی به گونه ای معرفی شده که شاید اگر از یک جوان اصلاح طلب پرسیده شود که "به نظر شما نظر شهید بهشتی درباره ی اعمال قدرت در حجاب چه بوده؟" وی بدون درنگ پاسخ می دهد:" ایشان فردی آزاداندیش و مخالف با اینگونه برخوردها بوده است." امّا شاید اگر این سخنان شهید بهشتی را بشنود، متوجّه شود که بهشتی آزاداندیش بود امّا نه با تعریفی که اصلاح طلبان از آزاداندیشی ارائه می دهند:

« پوست کنده این که اول توضیح و بیدارکردن و اقناع، و در یک مقطع مناسب هم قدرت. چون انسان زندگیش بدون زور سامان پیدا نکرده. اجازه می دهید عین این مطلب را ما در رابطه با دزدی ها عمل کنیم؟ یعنی بگوییم پاسدارها، کمیته ها و پاسبان ها شب ها تشریف ببرید در منزل بخوابید، ما با رادیو و تلویزیون دزدها را اقناع می کنیم که دیگر دزدی نکنند و قبل از اینکه اقناع کنیم هم زور به کار نمی بریم! اجازه می دهید یک چنین کاری بکنیم!؟ چه فرقی می کند؟ آن دزد مال است و آن خانم خودآرایی که خودآرایی می کند، او هم دزد سلامت اخلاق مردان است و آن مرد بوالهوسی هم که خودآرایی می کند و خودشیرینی می کند و می خواهد جلب نظر خانم ها را بکند، آن هم دزد سلامت اخلاق است. باید جلوی هردوی آنها را گرفت. هم اقناع و هم قدرت.مدیریت باهردو باید باشد. اقناع بدون قدرت تا کنون تجربه تاریخی بیداری یک جامعه صدهزار نفری را هم نداشته. قدرت بدون اقناع می شود دیکتاتوری. آن هم به درد نمی خورد. پس هم اقناع و هم قدرت.»

دانلود فایل صوتی

 


Share

ارسال دیدگاه
متن پیام : *
نام :
پست الکترونیک :
آدرس وب :
تصویر امنیتی :
 
 
 

  سایت مراجع
 کانال تلگرام
کانال هیئت رهپویان آل طه
کانال جام معرفت
کانال ادامه من

  جام معرفت
نماز ظهر عاشورا
  اساسنامه

  لوگوی سایت
برای قرار دادن لوگوی تبلیغاتی سایت آدرس زیر را کپی کرده و در وبلاگ و یا سایتتان قرار دهید www.rahtousheh.com/Files/102488/logo.swf
نشر تراث
کانون نخبگان
ایران هسته ای
  اخبار هیئت

  اوقات شرعی
  حدیث روز

حدیث موضوعی
 پیامک مذهبی

 نور سافت
  آمار سایت
» امروز :
» تعداد بازدید کننده : 506
» تعداد بازدید : 517
» دیروز :
» تعداد بازدید کننده : 948
» تعداد بازدید : 970
» کل بازدید ها :
» تعداد بازدید کننده : 2933423
» تعداد بازدید : 3539266
  جستجو