ذکر ایام هفته
  حوزه نت
  پایگاه های اسلامی

  سایت رهبری
  بیانات رهبری
آیت الله جعفری تهرانی
  بیانات رهبری
  خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه از فرم زیر استفاده نمایید

ایمیل*
تلفن همراه*
تصویر امنیتی
ترویج اباحى‌گرى

بسم الله الرحمن الرحیم
ترویج اباحى‌گرى

پرسش:
آیا کوئیلو در آثار خود ارزش‌های دینی را تضعیف کرده است و یا اینکه نسبت به آنها بی‌توجه بوده است؟
اباحى‌گرى به معناى پاى بند نبودن به ارزش‌هاى دینى است. اباحى‌گرى از بى اعتقادى کافر یا سهل‌انگارى دین‌دار پدید مى‌آید و دردو حوزه فردى و اجتماعى نمود مى‌یابد. این پدیده در حوزه فردى موجب مى‌گردد تا آدمى وظایفى را که در برابر خود و خداوند دارد، ادا نکند و حرام را مباح شمارد و راه بى‌قیدى در پیش گیرد. زیان‌هاى اباحى‌گرى در حوزه اجتماعى نمودى بیش‌تر دارد و شخص با مباح شمردن نبایدهاى اجتماعى دست به هر کارى که پسند دلش است مى آلاید و هنجارهاى زندگى جمعى را نادیده مى انگارد.
اباحه گران حدود الهى را کنار مى گذارند و همه چیز را در دایره مباحات گنجانده و در پى بیش‌ترین حد آزادى براى انسان اند.[1] این اندیشه که باتفکرات اومانیستى، لیبرالیستى و سکولاریستى سازگارى دارد امروز به شدت از سوى نویسندگانى همچون پائولو کوئیلو ترویج مى شود.
در کتاب والکرى‌ها که در سال 86 توسط نشر کاروان در ایران به چاپ رسیده است او روایتگر سفر خود به آمریکا بوده و مى‌نویسد ضمن برخورد با استادش که فردى به نام جى بوده دستورات سفر خود را از او مى‌گیرد. در دستورات استادش به او مطرح مى‌شود که براى رسیدن به مراحل نهائى باید والکرى‌ها را بیابد!
والکرى ها دسته اى از زنان هم جنس باز هستند که در بیابان هاى آمریکا نزدیک مرز مکزیک به تبلیغ فرقه خود مشغول بوده و در پى سنت جادو هستند. رهبر این گروه زنى به نام والهالا است که بعد از دریافت الهام ازفرشته‌اش، شوهر و فرزندانش را رها کرده و گروهى را تشکیل مى‌دهد. این زن هنگامى که از شوهرش جدا مى‌شود براى تأمین معاش خود حتى به تن فروشى مى پردازد تا ایده‌هاى خود را تبلیغ کند!
ترسیم صحنه عشق بازى زن و مرد در بستر، تمناى یک زن براى آمیزش جنسى با مرد و بى توجهى مرد، مطرح نمودن عشق پسر به پسر و دختر به دختر از جمله مواردى است که پائولو از آن استفاده کرده است. او درباره نقش نیروى جنسى در براى رسیدن به مقامات معنوى مى نویسد:
براى تحقق تشرف باید با این نیرو آشنا شوى... چطور آشنا شوم؟ یک فرمول ساده است که در تمام مدت رابطه جنسى از حواس پنج گانه ات استفاده کن. اگر در لحظه اوج لذت جنسى همه این حواس با هم از راه برسند، براى تشرف پذیرفته مى‌شوى! در لحظه اوج لذت جنسى، حواس پنج گانه ناپدید مى‌شود و وارد جهان جادو مى‌شویم؛ دیگر نمى‌توانیم ببینیم، بشنویم، بچشیم، لمس کنیم یا ببوییم. در آن چند ثانیه طولانى همه چیز ناپدید مى‌شود و خلسه‌اى جاى آنها را مى‌گیرد! خلسه‌اى کاملاً مشابه خلسه‌اى که عرفا پس از سال ها پرهیزکارى و ریاضت به آن مى رسند![2]

این نویسنده برزیلى در کتاب (ورونیکا تصمیم مى گیرد بمیرد)، فساد جنسى و بى بندوبارى قهرمان داستان را با شیوه‌اى وسوسه انگیز به تصویر مى‌کشد و از شیفتگى ورونیکا در برابر ادوارد مى‌نویسد:
زنى که در مدارس صومعه تحصیل کرده بود، رؤیاى حقارت جنسى را در سر مى‌پروراند. مردانى با کت و شلوار و کراوات، خدمتکاران متمدن درجه اول به او از ثروتى مى‌گفتند که خرج روسپیان رومانیایى کرده‌اند تا فقط اجازه داشته باشند کف پایشان را بلیسند! پسرهایى که عاشق پسرها بودند. دخترهایى که عاشق دخترهاى هم مدرسه‌اى خود بودند، شوهرانى که مى‌خواستند رابطه جنسى زن خود را با بیگانگان ببینند و...[3]
این گونه عباراتِ مروج اباحى گرى در آثار این نویسنده به وفور دیده مى شود و او مى کوشد خواننده را به سوى اهداف شیطانى خودسوق دهد؛ اهدافى که به خواننده چنین وانمود مى کند به واسطه این ساختارشکنى و زیرپا گذاشتن همه خط قرمزها داراى قدرت خواهدشد.
نوشته شده توسط: حمید نگارش پرسمان دانشجویی
منابع:
1. فرهنگ شیعه، حمید نگارش و همکاران، نشر زمزم هدایت، 85 ، ص 55 .
2. بریدا، ص 192 و 203.
3. ورونیکا تصمیم مى گیرد خودکشى کند، ص 207 - 206.


Share

ارسال دیدگاه
متن پیام : *
نام :
پست الکترونیک :
آدرس وب :
تصویر امنیتی :
 
 
 

  سایت مراجع
 کانال تلگرام
کانال هیئت رهپویان آل طه
کانال جام معرفت
کانال ادامه من

  جام معرفت
نماز ظهر عاشورا
  اساسنامه

  لوگوی سایت
برای قرار دادن لوگوی تبلیغاتی سایت آدرس زیر را کپی کرده و در وبلاگ و یا سایتتان قرار دهید www.rahtousheh.com/Files/102488/logo.swf
نشر تراث
کانون نخبگان
ایران هسته ای
  اخبار هیئت

  اوقات شرعی
  حدیث روز

حدیث موضوعی
 پیامک مذهبی

 نور سافت
  آمار سایت
» امروز :
» تعداد بازدید کننده : 514
» تعداد بازدید : 563
» دیروز :
» تعداد بازدید کننده : 1745
» تعداد بازدید : 1838
» کل بازدید ها :
» تعداد بازدید کننده : 2885385
» تعداد بازدید : 3483376
  جستجو