ذکر ایام هفته
  حوزه نت
  پایگاه های اسلامی

  سایت رهبری
  بیانات رهبری
آیت الله جعفری تهرانی
  بیانات رهبری
  خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه از فرم زیر استفاده نمایید

ایمیل*
تلفن همراه*
تصویر امنیتی
معرفی کتاب/ کتاب زندگی داستانی شهید دیالمه منتشر شد

این کتاب از جامعیت خوبی سود می‌برد که جامع‌تر از آثار قبلی منتشر شده در مورد این شهید بزرگوار است. در این کتاب مصاحبه‌هایی با دوستان، خانواده و نزدیکان شهید دیالمه صورت گرفته و اسناد و مدارک بسیاری در کتاب گنجانده شده است.

 

کتاب «دیالمه» با نگاهی داستانی به زندگانی شهید دکتر عبدالحمید دیالمه نوشته محمدمهدی خالقی و مریم قربان‌ زاده از سوی دفتر نشر معارف منتشر شد.

به گزارش تسنیم، کتاب «دیالمه» از یک مقدمه و 18 فصل و دو پیوست تشکیل شده است. خانه پدری، نوجوانی، ورود به دانشگاه فردوسی مشهد، خانه خیابان پاستور، اساتید اندیشه، مشهد در اوایل دهه 50، روش‌ مبارزه، سفر سیستان، فعالیت کوتاه در سپاه و حزب جمهوری اسلامی، مجمع احیای تفکرات شیعی، دیالمه و امام خمینی، دیالمه‌ی خطیب: نگاهی به سخنرانی‌های شهید دیالمه، دیالمه و نقد چهره‌ها: مهندس بازرگان، دکتر سروش، مهندس میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و بنی صدر، دیالمه و انجمن حجتیه، اولین مجلس؛ جوان‌ترین نماینده: انتخابات اولین مجلس شورای اسلامی و شهادت عناوین 18 گانه این کتاب هستند که به صورت مستند از سوی خانواده، نزدیکان، دوستان و همراهان شهید دیالمه بیان می شود.

 

در ادامه هم دو پیوست با موضوعات «مروری بر مواضع شهید دکتر عبدالحمید دیالمه در مجلس شورای اسلامی، نسبت به بنی صدر» و «قسمتی از سخنرانی شهید دیالمه در  15 اسفند 59» می آید. پایان بخش کتاب هم تصویرها و اسنادی از مقاطع مختلف زندگی و فعالیت شهید دیالمه است که ارزش این کتاب را چندین برابر کرده است.

 

متن این کتاب از منظر روایی یک زندگی‌نامه داستانی است که در کنار یک متن داستانی سعی شده به اصل متون و اسناد وفادار بماند. این کتاب با یک زبان روان و شیرین با مخاطب ارتباط برقرار می کند. طرح جلد و صفحه آرایی نیز از نقاط قوت کتاب «دیالمه» است.

 

محمدمهدی خالقی یکی از نویسندگان کتاب در این باره می گوید: کتاب «دیالمه» مؤخره‌ای بر مستند «وحید آقا» است که در دوره دوم جشنواره عمار برگزیده شده بود. برای تهیه این مستند با مواد و اطلاعاتی روبرو بودیم که برای تهیه یک مستند بسیار زیاد بود. از همین رو تصمیم گرفتیم آن را در قالب کتابی منتشر کنیم.

 

خالقی افزود: به نظرم این کتاب از جامعیت خوبی سود می‌برد که جامع‌تر از آثار قبلی منتشر شده در مورد این شهید بزرگوار است. در این کتاب مصاحبه‌هایی با دوستان، خانواده و نزدیکان شهید دیالمه صورت گرفته و اسناد و مدارک بسیاری در کتاب گنجانده شده است.

 

شهید دکتر عبدالحمید (وحید) دیالمه نماینده مردم مشهد بود که به همراه شهید آیت‏ الله بهشتی در 7 تیر 1360 به شهادت رسید.

 

چاپ اول کتاب «دیالمه» در تابستان 1393، 216 صفحه، قطع رقعی، تیراژ 2000 نسخه و قیمت 6400 تومان از سوی دفتر نشر معارف منتشر شد. دفتر نشر معارف پیش از این، کتاب «وحید آقا» را از این نویسنده منتشر کرده است که به چاپ چهارم رسیده است.


Share


  سایت مراجع
 کانال تلگرام
کانال هیئت رهپویان آل طه
کانال جام معرفت
کانال ادامه من

  جام معرفت
نماز ظهر عاشورا
  اساسنامه

  لوگوی سایت
برای قرار دادن لوگوی تبلیغاتی سایت آدرس زیر را کپی کرده و در وبلاگ و یا سایتتان قرار دهید www.rahtousheh.com/Files/102488/logo.swf
نشر تراث
کانون نخبگان
ایران هسته ای
  اخبار هیئت

  اوقات شرعی
  حدیث روز

حدیث موضوعی
 پیامک مذهبی

 نور سافت
  آمار سایت
» امروز :
» تعداد بازدید کننده : 155
» تعداد بازدید : 175
» دیروز :
» تعداد بازدید کننده : 2641
» تعداد بازدید : 3036
» کل بازدید ها :
» تعداد بازدید کننده : 2879060
» تعداد بازدید : 3476367
  جستجو