ذکر ایام هفته
  حوزه نت
  پایگاه های اسلامی

  سایت رهبری
  بیانات رهبری
آیت الله جعفری تهرانی
  بیانات رهبری
  خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه از فرم زیر استفاده نمایید

ایمیل*
تلفن همراه*
تصویر امنیتی
معرفی کتاب/ پرونده مسکوت

اثر پیش‌رو با بازخوانی نقش کشمیری و نحوه نفوذ وی در دفتر اطلاعات و تحقیقات نخست‌وزیری به بررسی روایت‌های مختلف از روز انفجار می‌پردازد. سپس با واکاوی نقش افراد شاغل در نخست‌وزیری و معرفی هریک از آنان پرونده انفجار را بررسی می‌کند و می‌کوشد تحریفات پیرامون آن را برملا سازد. 

 

 
نمای روی جلد

تألیف: محمدحسن روزی‌طلب 

تاریخ انتشار: مرداد 1393

تعداد صفحات: 748

شابک: ـ654ـ419ـ964ـ 978

نوبت چاپ: اول، تابستان 1393

قیمت: 250,000 ریال

شمارگان: 2000

معرفی کتاب:

با آنکه سال 1360 در تاریخ انقلاب اسلامی ایران سال خونین و مصیبت‌باری بود، با این حال بررسی حوادث و وقایع این سال و کندوکاو و دقت در ابعاد مختلف و زوایای پیدا و پنهان حوادث نشان می‌دهد که گاه ماهیت تمامی وقایع یکسان نبوده است.
در 7 تیر 1360 با انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی شهید بهشتی و 72 تن از یارانش به شهادت رسیدند و امام و ملت در غم و اندوه فقدان آنان اندوهناک شدند. اندکی بعد در روز هشتم شهریور 1360 و در یک اقدام تروریستی بی‌سابقه جلسه‌ی شورای امنیت کشور که با حضور رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر و تنی چند از مسئولان برگزار شد، منفجر گردید و شهید رجایی رئیس‌جمهور مکتبی و شهید باهنر نخست‌وزیر محبوب و رئیس شهربانی کل کشور به شهادت رسیدند. 
سازمان مجاهدین خلق (منافقین) علاوه بر اینکه از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی در همراهی ظاهری و مزورانه با مردم به غارت پادگان‌ها و مراکز نظامی پرداخته بودند، به تدریج کوشیدند در سازمان‌ها و نهادها امنیتی تازه‌تأسیس جمهوری اسلامی نیز نفوذ کنند تا ضمن ضربه‌زدن به جمهوری اسلامی، به شیوه‌های مختلف نیروهای خود را نیز برای مبارزه با نظام اسلامی و به تعبیر خودشان یکسره‌کردن کار جمهوری اسلامی سازماندهی کنند. سازمان که پس از عزل بنی‌صدر از فرماندهی کل قوا و ریاست‌جمهوری به نظام اسلامی اعلان جنگ مسلحانه داده بود، کوشید تا با ترور شخصیت‌های برجسته جمهوری اسلامی کار نظام را یکسره کند اما امام با قاطعیت اعلام کرد که ملت ما با ترور شخصیت‌ها شکست نمی‌خورد. 
اثر پیش‌رو با بازخوانی نقش کشمیری و نحوه نفوذ وی در دفتر اطلاعات و تحقیقات نخست‌وزیری به بررسی روایت‌های مختلف از روز انفجار می‌پردازد. سپس با واکاوی نقش افراد شاغل در نخست‌وزیری و معرفی هریک از آنان پرونده انفجار را بررسی می‌کند و می‌کوشد تحریفات پیرامون آن را برملا سازد. در پایان متن کتاب چند گفتگو و متن سخنرانی‌ شهید لاجوردی، گزارش پرونده و اعترافات افراد دخیل در پرونده عیناً آمده است که جهت مطالعه در ابعاد مختلف حادثه برای خوانندگان راهگشاست.

 

Share


  سایت مراجع
 کانال تلگرام
کانال هیئت رهپویان آل طه
کانال جام معرفت
کانال ادامه من

  جام معرفت
نماز ظهر عاشورا
  اساسنامه

  لوگوی سایت
برای قرار دادن لوگوی تبلیغاتی سایت آدرس زیر را کپی کرده و در وبلاگ و یا سایتتان قرار دهید www.rahtousheh.com/Files/102488/logo.swf
نشر تراث
کانون نخبگان
ایران هسته ای
  اخبار هیئت

  اوقات شرعی
  حدیث روز

حدیث موضوعی
 پیامک مذهبی

 نور سافت
  آمار سایت
» امروز :
» تعداد بازدید کننده : 450
» تعداد بازدید : 499
» دیروز :
» تعداد بازدید کننده : 1745
» تعداد بازدید : 1838
» کل بازدید ها :
» تعداد بازدید کننده : 2885321
» تعداد بازدید : 3483312
  جستجو