ذکر ایام هفته
  حوزه نت
  پایگاه های اسلامی

  سایت رهبری
  بیانات رهبری
آیت الله جعفری تهرانی
  بیانات رهبری
  خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه از فرم زیر استفاده نمایید

ایمیل*
تلفن همراه*
تصویر امنیتی
معرفی کتاب / درسنامه انجمن حجتیه/+واکنشها و گافها نسبت به انتشار آن
در بخشهای ابتدایی به چگونگی شکل گیری انجمن حجتیّه و چند نکته از تأسیس و سال های آغازین و نقد و بررسی اساسنامه انجمن حجتیه و موضوعاتی همچون ارتباط انجمن با مراجع و دبیرستان علوی می پردازد.در بخش های میانی این کتاب موضوعات انجمن حجتیه و سال های آغازین نهضت امام، انجمن حجتیه در نیمه شعبان57، انجمن حجتیه و ساواک، انجمن حجتیه در جمهوری اسلامی، شهدای انجمن حجتیه و ... بررسی می شود....

کتاب "درسنامه انجمن حجتیه" که محصول جلسات آموزشی رضا اکبری آهنگر است، دوازدهم و سیزدهم اسفندماه سال جاری در سومین همایش بین المللی "تحجر و اسلام آمریکایی"  رونمایی و وارد بازار نشر شد.


به گزارش رجانیوز این کتاب که شامل یازده فصل است، در بخشهای ابتدایی به چگونگی شکل گیری انجمن حجتیّه و  چند نکته از تأسیس و سال های آغازین و نقد و بررسی اساسنامه انجمن حجتیه و موضوعاتی همچون ارتباط انجمن با مراجع و دبیرستان علوی می پردازد.
در بخش های میانی این کتاب موضوعات انجمن حجتیه و سال های آغازین نهضت امام،  انجمن حجتیه در نیمه شعبان57، انجمن حجتیه و ساواک، انجمن حجتیه در جمهوری اسلامی،  شهدای انجمن حجتیه و ... بررسی می شود.


   در بخش های پایانی این کتاب نیز به مباحث اعتقادی انجمن همچون انجمن حجتیه و انتظار، انجمن حجتیه و تشکیل حکومت اسلامی قبل از ظهور، انجمن حجتیه و روحانیّت، انجمن حجتیه و مکتب تفکیک، مبارزه با وهّابیّت یا اهل سنّت!؟ و... پرداخته شده است.

 آنچه این کتاب را با دیگر آثاری که در این زمینه منتشر شده است بیش از بیش متمایز می کند ضمیمه هایی است که در انتهای این کتاب وجود دارد با موضوعات "سئوالاتی برای بحث با یک انجمنی" و "مناظره دکتر نادر فضلی(از سران انجمن حجتیه) و رضا اکبری آهنگر". این مناظره در دومین همایش "تحجر و اسلام آمریکایی" صورت پذیرفته بود که متن کامل آن برای اولین بار منتشر میشود.

در بخشی از مقدمه این کتاب می خوانیم:
«به مدد الهی و همّت برادرانمان در مؤسسه فرهنگی طلوع حق، مجموعه جلساتی با عنوان "سیری در اندیشه ها و عملکرد انجمن حجتیّه" برگزار شد. دوره اوّل این کلاسها به مدّت پنج جلسه و در زمستان سال1392 و همچنین دوره دوم این کلاسها در طول شش جلسه و در تابستان سال1393 برپا شد. کتاب حاضر، متن پیاده شده این درس گفتارهاست که تقدیم علاقمندان میشود. از آنجا که این جلسات به صورت آموزشی و شفاهی بوده، مسلّم است که متن پیاده شده آن نیاز به بعضی تغییرات و اصلاحات داشت تا در قالب اثر حاضر، قابل ارائه باشد. لذا تغییرات و اصلاحات لازم که اضافه شدن برخی از اسناد، تصاویر و پاورقی ها از جمله آنها بود، توسّط اینجانب صورت پذیرفت. از این رو نسخه ویرایش شده حاضر، دقیقتر، معتبرتر و مستندتر از فایل صوتی این جلسات میباشد.

در زمستان سال 1393 نیز، جلسه مناظره‌ای با جناب آقای دکتر نادر فضلی(یکی از سران فعلی انجمن حجتیّه) برقرار شد. حضور علنی آقای فضلی در این مناظره به گفته خودشان با دستور جناب آقای مهندس سجّادی(رئیس فعلی انجمن حجتیّه) صورت گرفته بود که یکی از معدود مناظرات رسمی با انجمن حجتیّه در طول تاریخ پس از انقلاب به حساب می¬آید. از این رو متن کامل این جلسه نیز به پیشنهاد مسئولین مؤسسه طلوع حق، ضمیمه این کتاب گشت که توضیحات لازم در ابتدای آن ذکر شده است. اطّلاعات موجود درباره انجمن حجتیّه، به مراتب بیش از مطالب مذکور در این دو دوره بوده، که انشاءالله در قالب آثار دیگر نویسنده و از طریق انتشاراتی دیگر، به چاپ خواهد رسید.»


این کتاب در 371 صفحه و در قطع رقعی، به صورت مصوّر و مستند توسط موسسه راهبردی "حق پژوهی" به چاپ رسیده است.
علاقه مندان می توانند جهت تهیه این کتاب با موسسه "طلوع حق" و یا انتشارات موسسه راهبردی "حق پژوهی"  به شماره 09157946473 تماس حاصل نمایند.

واکنشها و گافها

 ضعف سواد رسانه ای گردانندگان رسانه های اصلاح طلب وضد انقلاب کار دست این رسانه ها داد.

به گزارش رجانیوز، طی چند روز گذشته رسانه‌های مجازی حامی فتنه و دولت، با انتشار تصویر خبر " کتاب درسنامه انجمن حجتیه " که در پایگاه خبری رجانیوز منتشر شده بود، با آب و تاب آن را با عناوینی مثل "تبلیغ درسنامه انجمن حجتیه " منتشر کردند.

جالب آنکه این رسانه‌ها به دلیل ضعف سواد رسانه ای، حتی نتوانسته بودند متوجه شوند که این کتاب در نقد و جریان‌شناسی انجمن حجتیه و یکی از مهمترین تولیدات در این زمینه است؛ و نه آنطور که آنها گمان کرده اند تبلیغ مرامنامه و مانیفست حجتیه!

این در حالی است که حجت‌الاسلام اکبری آهنگر که چندسال قبل مستند "پوستین‌وارونه" را در نقد انجمن حجتیه ساخته بود، زمستان 92 کلاس "سیری در اندیشه ها و عملکرد انجمن حجتیه"را در موسسه طلوع برگزار کرده است و این کتاب نتیجه و جمع بندی آن جلسات است.

ابراز خوشحالی از پیدا شدن درسنامه انجمن حجتیه توسط رسانه های حامی دولت در شرایطی در این رسانه ها مطرح می شود که به نظر می رسد با مراجعه به برخی اعضای سرشناس دولت، نسخه اصلی این درسنامه که سال های سال مشغول تدریس آن هستند، قابل دسترسی بوده است!

 پس از گاف رسانه‌های اصلاح‌طلب و ضدانقلاب درباره خبر انتشار کتابی که در نقد انجمن حجتیه بود  با عنوانهایی مثل "تبلیغ رسمی انجمن حجتیه در سایت رجانیوز"، حجت‌الاسلام رضا اکبری‌آهنگر نویسنده این کتاب در مطلبی به این مساله واکنش نشان داد. متن کامل این یادداشت که در اختیار رجانیوز قرار گرفته به شرح زیر است:


وقتی خبر برخی رسانه های اصلاح طلب را در مورد کتاب "درسنامه انجمن حجتیه" مشاهده نمودم، بسیار خندیدم و البته تعجّب چندانی نکردم! حقیقتاً تاریخ تکرار می شود. سوءاستفاده از نام انجمن حجتیّه برای تخریب جناح مقابل و برچسب حجتیّه ای زدن به برخی از نیروهای خدمتگزار انقلاب، یکی از شیوه های همیشگی جریان چپ بوده است. جریانی که امروز با عناوینی همچون اصلاح‌طلب و اعتدالی خودنمایی میکنند.

هم اکنون نیز بدون مطالعه‌ی کامل خبر سایت رجانیوز و با اکتفا به تیتر خبری " کتاب درسنامه انجمن حجتیه منتشر شد"، بر آن شدند تا فرصت را غنیمت شمرده و خبری علیه سایتهای خبری اصولگرا، منتشر کنند! و البته برای اثبات انحراف اصولگرایان از مواضع حضرت امام، این خبر را در کنار نظرات امام درباره انجمن حجتیّه منتشر کردند! آن هم با استناد به عباراتی از پیام "منشور روحانیّت"که امام در ماههای پایانی عمر پربرکتشان صادر فرمودند. امّا سئوال اینجاست که آیا در پیام منشور روحانیتی که دست اصلاح‌طلبان و اعتدالیّون است، این عبارات امام پاک شده است!؟: «آغوش کشور و انقلاب همیشه برای پذیرفتن همۀ کسانی که قصد خدمت و آهنگ مراجعت داشته و دارند گشوده است ولی نه به قیمت طلبکاری آنان از همۀ اصول، که چرا مرگ بر امریکا گفتید! چرا جنگ کردید! چرا نسبت به منافقین و ضدانقلابیون حکم خدا را جاری می‏کنید؟ چرا شعار نه شرقی و نه غربی داده‏اید؟ چرا لانۀ جاسوسی را اشغال کرده‏ایم و صدها چرای دیگر. و نکتۀ مهم در این رابطه اینکه نباید تحت تأثیر ترحمهای بیجا و بیمورد نسبت به دشمنان خدا و مخالفین و متخلفین نظام، به گونه‏ای تبلیغ کنیم که احکام خدا و حدود الهی زیر سئوال بروند».

 و امّا این بی دقّتی برخی از رسانه‌های اصلاح طلب، مرا به یاد خاطره خنده آور دیگری هم انداخت! وقتی که جناب آقای محتشمی‌پور علیه آیت الله مصباح یزدی(حفظه الله) با نسریه خودشان یعنی "بیان"، مصاحبه کرده و پس از نسبت دادن آیت الله مصباح به جریان انجمن، مدّعی شده بودند که  ایشان به جز چند اعلامیه در ابتدای نهضت، اعلامیه دیگری را امضا نکرده است، امّا برخی از اعلامیه های مورد استناد آقای محتشمی‌پور مربوط به سالهای پایانی نهضت بود و با امضای آیت الله مصباح! (بیان، 14/11/1378)
به هرحال بی‌مناسبت ندیدم که بخشی از کتاب "درسنامه انجمن حجتیه" را که به این موضوع مربوط می‌شود و حاصل گفتارهای آموزشی است، تقدیم کنم. به امید آن که آقایان اصلاح‌طلب اوّل بخوانند، بعد نسبت تبلیغ حجتیّه به ما بدهند! در بخشی از این فصل که "شیطنت چپ‌ها و چپ‌گراها" نام دارد، آمده است:

«... در چنین فضایی چند مشکل دیگر بوجود آمد. یکی بحث گروه های چپی بود؛ انجمن حجتیه متأسفانه باز به حرف گوش نداد. از آنجایی که همیشه در دشمن شناسی مشکل دارند، و نمی-توانند دشمن اصلی را از دشمن فرعی تشخیص بدهند، همانطور که قبل از انقلاب هم همین مشکل را داشتند و دشمن اصلی را بهائیت می‌دانستند(همانطور که شهید بهشتی هم اشاره کرده بود) بعد از انقلاب هم باز نتوانستند دشمن اصلی را از دشمن فرعی تشخیص دهند. بعد از پیروزی انقلاب با وضعیتی که برای بهائیّت پیش آمده بود، لذا این ها دیدند که دیگر بازار مبارزه با بهائیت به آن شکل سابق گرم نیست، لذا رفتند سراغ مبارزه با چپی‌ها و کمونیست‌ها و مارکسیست‌ها و گفتند دشمن اصلی شوروی است! در صورتی که امام می‌گفت دشمن اصلی آمریکا است؛ درست است که همان زمان هم شعار "نه شرقی و نه غربی" از اصلی ترین و مبنایی ترین شعارهای جمهوری اسلامی و انقلابیون بود، ولی نباید به نیروها خط را اشتباه داد. ولی این‌ها بر مبارزه با چپی‌ها پافشاری می‌کردند. از آن طرف هم چپی ها افتادند به جان اینها، و از آنجایی که نیروهای توده ای و چپ هدفشان انجمنی‌ها نبود، بلکه دشمن اصلی آن ها روحانیتی بود که جمهوری اسلامی را برقرار کرده بود، و از آنجایی که می خواستند این نظام را سرنگون کنند، لذا دیدند که انجمن حجتیه بهترین بهانه است برای کوبیدن اساس روحانیّت و مرجعیّت.

شروع کردند یک سری تندروی‌ها و یک سری تحریف‌ها و تهمت‌ها و دروغ‌ها را به نیروهای انجمنی نسبت دادن. یک سری جزواتی آن زمان منتشر کردند بدون نام و به صورت مخفیانه علیه انجمن. اسم برخی از جزواتشان این بود: "ماهیت ضد انقلابی انجمن حجتیه را بیشتر بشناسیم" که شماره 1 و 2و 3 داشت. اگر ظاهر جزوه را نگاه می‌کردی هیچ جا ننوشته بود که کار چپی ها است، بلکه همه فکر می¬کردند که کار انقلابی¬ها است؛ ولی اگر کسی به نوع ادبیات آن دقّت می کرد، می‌فهمید. بعد آمده بودند به بهانه کوبیدن انجمن، آن دستخط‌ها و اجازاتی که مراجع تقلید قبل از انقلاب به انجمنی ها داده بودند را چاپ کرده و به این بهانه شروع می‌کردند به کوبیدن مراجع تقلید؛ و این را متأسفانه در پیش گرفتند و در یک سطح پایین تر از حزب توده، نیروهای چپگرا و چپ‌زده هم این کار را در آن زمان می‌کردند، گروه‌هایی مثل سازمان مجاهدین خلق یا سازمان مجاهدین انقلاب.


 این ماجرای کتاب عمادالدین باقی، زاییده همین جریان است. یعنی برخوردهای افراطی با انجمن از همان زمان شکل می‌گیرد. لذا امروزه این هم شده یک بهانه‌ای برای انجمنی‌ها، که می‌گویند ببینید ما با این نهضت همراه و همگام بودیم، ولی این کمونیست‌ها و چپی‌ها آمدند بین انقلابیون و انجمن اختلاف ایجاد کردند. در صورتی که این عین کذب و باز تحریف تاریخ است. بعد هم وقتی به آن‌ها می‌گوییم که سند شما برای این حرف چیست؟ می-گویند خاطرات احسان طبری و کیانوری و سران حزب توده را ببینید. جالب اینجاست که باز در اینجا هم اینقدر مرد نیستند که همه متن را بیاورند. فقط جاهایی که به نفعشان هست را می آورند، ولی من می خواهم همه متن را برای شما بخوانم. ....» (درسنامه انجمن حجتیه، ص200)Share


  سایت مراجع
 کانال تلگرام
کانال هیئت رهپویان آل طه
کانال جام معرفت
کانال ادامه من

  جام معرفت
نماز ظهر عاشورا
  اساسنامه

  لوگوی سایت
برای قرار دادن لوگوی تبلیغاتی سایت آدرس زیر را کپی کرده و در وبلاگ و یا سایتتان قرار دهید www.rahtousheh.com/Files/102488/logo.swf
نشر تراث
کانون نخبگان
ایران هسته ای
  اخبار هیئت

  اوقات شرعی
  حدیث روز

حدیث موضوعی
 پیامک مذهبی

 نور سافت
  آمار سایت
» امروز :
» تعداد بازدید کننده : 462
» تعداد بازدید : 511
» دیروز :
» تعداد بازدید کننده : 1745
» تعداد بازدید : 1838
» کل بازدید ها :
» تعداد بازدید کننده : 2885333
» تعداد بازدید : 3483324
  جستجو