ذکر ایام هفته
  حوزه نت
  پایگاه های اسلامی

  سایت رهبری
  بیانات رهبری
آیت الله جعفری تهرانی
  بیانات رهبری
  خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه از فرم زیر استفاده نمایید

ایمیل*
تلفن همراه*
تصویر امنیتی
معرفی کتاب/ عبد صالح خدا

 

برش هایی از زندگی و سیره مبارزاتی حضرت امام خمینی (ره) در بیانات آیت الله خامنه ای (حفظه الله)

در سال 1361 «مرکز اسناد انقلاب اسلامی» جلسات مصاحبه‌ای برای ثبت زندگینامة حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، با ایشان تنظیم می‌کند. آقای سید حمید روحانی به‌عنوان مسئولِ وقت مرکز اسناد و مصاحبه‌گر اصلی در این جلسات حضور دارد. دو جلسة ابتدایی، سؤالات به‌صورت مکتوب، قبل از جلسه تقدیم معظم‌له می‌شود و ایشان شفاهی پاسخ می‌دهند. بعد از دو جلسه، سبک مصاحبه عوض شده و مصاحبه‌گر نیز به‌صورت شفاهی سؤالات خود را مطرح می‌کند. با این روش دوازده جلسه مصاحبه‌ها ادامه پیدا می‌کند.
حجم بسیاری از این مصاحبه‌ها پیش از این، در دو کتاب شریف «شرح اسم» و «مشهد، از مقاومت تا پیروزی» منتشر شده است و برای مخاطبان عزیزی که یکی از این دو کتاب را مطالعه کرده باشند، بخش‌هایی از این کتاب آشنا خواهد بود. در این کتاب تنها بخش‌هایی از آن مصاحبه‌ها انتخاب شده که مربوط به خاطرات با حضرت امام است و سایر محتواهای جذاب دربارة زندگینامة مقام معظم رهبری، استفاده نشده است.
معظم‌له در سخنرانی‌های متعدد، از جمله بیانات هرساله در مراسم چهارده خرداد و همچنین دیدارهای اعضای ستاد برگزارى مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام، خاطرات متعددی از حضرت امام نقل کرده‌اند. در کتاب «مدح خورشید» نیز خاطراتی از حضرت امام نقل شده، که در جمع‌آوری محتوا، از این کتاب نیز استفاده شده است.
اجتماع این مصاحبه‌ها و خاطرات و سخنرانی‌ها، محتوای مناسبی را تولید کرد. سعی شد با ترتیبی مناسب، سیر مطلوبی به مطالب داده شود. کتاب در دو فصل «نهضت اسلامی» و «نظام اسلامی» تنظیم شده است. سیر تنظیم متون در این دو فصل، باهم متفاوت است. مطالب فصل اول، طبق سیر تاریخی جلو می‌رود. اما در فصل دوم، با توجه به ابعاد مختلف دوران بعد از پیروزی انقلاب، شرایط رهبری امام و همچنین مسئولیت‌های مختلف حضرت آقا، امکان مرتب‌کردن متن بر مبنای سیر تاریخی وجود نداشت؛ لذا مطالب این فصل بر اساس موضوع تقسیم‌بندی شده است.
سعی شده از میان خاطراتی که معظم‌له در سخنرانی‌های مختلف تکرار کرده‌اند، جزئیات ‌ تجمیع شود و کنار هم قرار گیرد؛ لذا ممکن است برای یک خاطره، از دو یا سه منبع استفاده کرده باشیم تا مخاطبان عزیز، بدون مطالعة مطالب تکراری، از همة جزئیات آن خاطره بهره‌مند شوند.

تاریخ انتشار: خرداد 1395

تعداد صفحات: 288

نوبت چاپ: اول ،خرداد 1395

قیمت: 100,000 ریال

شمارگان: 3000


Share


  سایت مراجع
 کانال تلگرام
  جام معرفت
نماز ظهر عاشورا
  اساسنامه

  لوگوی سایت
برای قرار دادن لوگوی تبلیغاتی سایت آدرس زیر را کپی کرده و در وبلاگ و یا سایتتان قرار دهید www.rahtousheh.com/Files/102488/logo.swf
نشر تراث
کانون نخبگان
ایران هسته ای
  اخبار هیئت

  اوقات شرعی
  حدیث روز

حدیث موضوعی
 پیامک مذهبی

 نور سافت
  آمار سایت
» امروز :
» تعداد بازدید کننده : 470
» تعداد بازدید : 529
» دیروز :
» تعداد بازدید کننده : 1265
» تعداد بازدید : 1452
» کل بازدید ها :
» تعداد بازدید کننده : 2500110
» تعداد بازدید : 3015525
  جستجو