ذکر ایام هفته
  حوزه نت
  پایگاه های اسلامی

  سایت رهبری
  بیانات رهبری
آیت الله جعفری تهرانی
  بیانات رهبری
  خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه از فرم زیر استفاده نمایید

ایمیل*
تلفن همراه*
تصویر امنیتی
اخبار جهان اسلام/ غزه و مدعیان خلافت اسلامی

تصور کنید اگر یک دهم فتواهای جهادی که برخی از مفتی های وهابی و تکفیری برای حضور جوانان مسلمان جهت جنگ در سوریه یا عراق صادر کردند، برای حضور این جوانان در کنار ملت فلسطین و جهاد علیه رژیم صهیونیستی اشغالگر قدس شریف صادر می شد، اکنون غزه و دیگر بخش های این سرزمین های اشغالی در چه وضعی بود.

تصور کنید اگر یک دهم ده ها میلیارد دلاری که چند کشور عربی مانند عربستان و قطر برای بحران آفرینی در دو کشور سوریه و عراق هزینه کردند، به گروه های فلسطینی برای مبارزه با صهیونیست ها داده می شد، الان غزه و دیگر مناطق فلسطین اشغالی در چه شرایطی قرار داشت.

تصور کنید اگر یک دهم ده ها هزار نیرویی که از بیش از 80 کشور برای جنگ به سوریه و اخیراً عراق سرازیر شدند، روانه غزه برای جهاد با صهیونیست های اشغالگر سرزمین های اسلامی می شدند، الان فلسطین و قدس شریف به عنوان اولین قبله گاه مسلمانان در چه وضعی بود.

تصور کنید اگر یک دهم وقتی که سران دولت های مرتجع عربی برای خوش خدمتی به نظام سلطه و ایجاد بحران و راه انداختن جنگ های فرقه ای و مذهبی در جهان اسلام صرف می کنند، برای گره گشایی از ملت مظلوم فلسطین و جلوگیری از ددمنشی های صهیونیست ها صرف می شد، اکنون غزه در چه شرایطی قرار داشت.

آری، اگر این تصورات و تصوراتی بیشمار از این قبیل، رنگ واقعیت به خود می گرفت، آیا در ماه مبارک رمضان غزه مظلوم، غرق در آتش و خون می شد؟

اگر این تصورات لباس واقعیت بر تن می کرد، با اطمینان می توان گفت اساساً امروز رژیمی به نام رژیم صهیونیستی وجود نداشت که بخواهد غزه و فلسطینی های بی گناه را به خاک و خون بکشد. اکنون غزه در آتش و خون است، زیرا سردمداران بسیاری از کشور های اسلامی به جای تعهد به اسلام و ملت مظلوم فلسطین، خود را به غرب متعهد ساخته اند تا امنیت رژیم صهیونیستی را تأمین کنند! بر همین مبنا و اساس، ماهیت ایجاد بحران و بی ثباتی در عراق و سوریه، تضعیف و در صورت امکان فروریختن جبهه مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی با هدف تأمین امنیت این رژیم است.

جالب است، مفتی های تکفیری، کشور سوریه را ارض جهاد اعلام کردند و تحت عنوان تشکیل دولت اسلامی در آن سرزمین ، ده ها هزار نفر را به این سرزمین برای جنگ با حکومت قانونی و مشروع این کشور کشاندند، در حالی که جرم اصلی بشار اسد از منظر بازیگران اصلی بحران، حمایت از حزب الله و گروه های فلسطینی (جریان مقاومت)، عدم سازش با رژیم صهیونیستی، ایستادگی در برابر مطالبات امریکا و داشتن ارتباط راهبردی با جمهوری اسلامی ایران است!

اکنون در عراق گروهک تروریستی تکفیری بعثی، به دنبال بی ثبات سازی عراق و به زعم خود تشکیل خلافت اسلامی در بغداد است، در حالی که از منظر دست اندرکاران اصلی ایجاد بحران در عراق، یعنی امریکایی ها، صهیونیست ها و برخی دولت های مرتجع عرب در منطقه، جرم اصلی دولت عراق، عدم همراهی با سیاست های امریکا و متحدانش می باشد! بنابر این باید گفت، مسلمانان دوره ای را در حال تجربه کردن هستند که دشمنان اصلی اسلام و قرآن و منافع امت اسلامی، با تسلط بر برخی از سردمداران، رهبران و گروه های اسلامی، آنان را مجری طرح ها و توطئه های خود علیه جهان اسلام قرار داده اند.

بر اساس این طرح ها و توطئه ها، باید برای تأمین امنیت رژیم صهیونیستی، مسلمانان را به جان هم انداخت و شعله های جنگ های قومی، قبیله ای، طایفه ای و مذهبی را میان آنان برافروخت. باید با پیاده سازی چنین نقشه هایی، محور مقاومت ضدصهیونیستی در منطقه را تضعیف کرد. با توجه به ماهیت اینچنینی بحران در کشورهایی چون سوریه و عراق، می توان دریافت که صادرکنندگان فتواهای جهاد در این دو کشور، چگونه به امریکا و رژیم صهیونیستی خدمت می کنند و خائن به اسلام و مسلمانان، اعم از شیعه و سنی هستند. 

با توجه به ماهیت بحران در سوریه و عراق، به خوبی می توان دریافت که ابوبکر البغدادی با ادعای امیرالمؤمنینی و خلیفه مسلمانان بودن، چگونه در راستای پیاده سازی سیاست های شیطان بزرگ (امریکا) و رژیم صهیونیستی قدم بر می دارد و ظرفیت های جهان اسلام را به نفع دشمن اصلی اسلام و مسلمین، نابود می سازد. ظرفیت هایی که اگر در کنار ملت مظلوم فلسطین و در کنار غزه قرار می گرفت، هرگز غزه اینچنین خون آلود نمی گشت. امروز مدعیان خلافت اسلامی که شعارشان پیاده سازی شریعت است، تنها کارکردشان تضعیف جهان اسلام و مسلمانان از یک طرف و ایجاد گشایش و تأمین امنیت برای رژیم صهیونیستی از طرف دیگر است. 

نگاه عمیق به این صحنه نشان می دهد که چگونه عده ای فریب خورده، با نام اسلام و با نام قرآن، بیشترین ضربه ها را بر پیکر اسلام و قرآن وارد می سازند. در چنین شرایطی مسلمانان وظیفه دارند با تحلیل درست از تحولات کنونی در جهان اسلام و خصوصاً تحولات اخیر عراق، راه را بر فریب خوردگان پا در رکاب امریکا و رژیم صهیونیستی ببندند. هر مسلمانی که بتواند چنین کند و لکن سکوت کند، باید بداند شریک در خیانت صهیونیست ها خواهد بود و دستانش به خون های بی گناهی که بر زمین می ریزد آغشته است و روزی باید پاسخگو باشد.


Share

ارسال دیدگاه
متن پیام : *
نام :
پست الکترونیک :
آدرس وب :
تصویر امنیتی :
 
 
 

  سایت مراجع
 کانال تلگرام
  جام معرفت
نماز ظهر عاشورا
  اساسنامه

  لوگوی سایت
برای قرار دادن لوگوی تبلیغاتی سایت آدرس زیر را کپی کرده و در وبلاگ و یا سایتتان قرار دهید www.rahtousheh.com/Files/102488/logo.swf
نشر تراث
کانون نخبگان
ایران هسته ای
  اخبار هیئت

  اوقات شرعی
  حدیث روز

حدیث موضوعی
 پیامک مذهبی

 نور سافت
  آمار سایت
» امروز :
» تعداد بازدید کننده : 512
» تعداد بازدید : 571
» دیروز :
» تعداد بازدید کننده : 1265
» تعداد بازدید : 1452
» کل بازدید ها :
» تعداد بازدید کننده : 2500152
» تعداد بازدید : 3015567
  جستجو