ذکر ایام هفته
  حوزه نت
  پایگاه های اسلامی

  سایت رهبری
  بیانات رهبری
آیت الله جعفری تهرانی
  بیانات رهبری
  خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه از فرم زیر استفاده نمایید

ایمیل*
تلفن همراه*
تصویر امنیتی
جهان اسلام/جملات برخی از بزرگان درمورد فلسطین

آیت الله محمدحسین کاشف الغطاء: خدا گواه است، چنانچه عمرم از شصت سالگی نگذشته و دردها و بیماری­ها، استخوان­هایم را خرد نکرده بود؛ اولین کسی بودم که به سوی آن دیار رهسپار می­شدم.

امام روح الله:

روز قدس که همجوار شب قدر است؛ لازم است در بین مسلمانان احیاء شود و مبداء بیداری و هوشیاری آنان باشد.

هان ای مسلمانان جهان و مستضعفان گیتی! بپاخیزید و مقدّرات خود را به دست بگیرید. تا کی قدس شما، فلسطین و مسلمانان مظلوم آن دیار، تحت سلطه جنایتکاران به سربرند و شما تماشاچی باشید؟!

صحیفه امام، ج15، ص59

امام روح الله:

می‌جنگیم؛ چرا که مرد جنگیم. ما انقلابمان را به تمام جهان صادر می‌کنیم؛ چرا که انقلاب ما اسلامی است. و تا بانگ لا اله الا الله و محمد رسول الله بر تمام جهان طنین نیفکند مبارزه هست. و تا مبارزه در هر جای جهان علیه مستکبرین هست ما هستیم. ما از مردم بی‌پناه لبنان و فلسطین در مقابل اسرائیل دفاع می‌کنیم.

...باید همه بپا خیزیم و اسرائیل را نابود کنیم، و ملت قهرمان فلسطین را جایگزین آن گردانیم.

صحیفه امام، ج12، ص148

امام روح الله:

مسلمانان جهان باید روز قدس را روز همه مسلمین، بلکه مستضعفین بدانند و از آن نقطه حساس در مقابل مستکبرین و جهانخواران بایستند و تا رهایی مظلومان از زیر ستم قدرتمندان از پای ننشینند و مستضعفان که اکثریت قاطع جهان را تشکیل می دهند مطمئن باشند که وعده حق تعالی نزدیک است و ستاره نحس مستکبران رو به زوال و افول است.

صحیفه امام، ج15، ص64

آیت الله سیستانی:

بایسته است مسلمانان، برادران و خواهران خود در فلسطین عزیز را تنها نگذاشته و همراه و همقدم آنان شوند.

وضعیت اسفناکی که مردم مظلوم فلسطین در آن به سر می­برند؛ ایجاب می­کند مسلمانان برای کوتاه کردن دست زورگویان و تجاوزگران از برادران و خواهران خود، طعم شیرین زندگی را به خود نچشانند، آرامش را به کناری وانهاده و به یاری آنان بشتابند.

www.sistani.org/arabic/statement/1460

امام موسی صدر:

ما اسرائیل را شرّ مطلق می­دانیم. بدتر از اسرائیل در جهان وجود ندارد. اگر اسرائیل با شیطان درگیر شود در کنار شیطان خواهیم ایستاد.

یادنامه امام موسی صدر، ج2، صفحه674

 

 

علامه شرف الدین عاملی:

براستی قاتلان حضرت حسین همچنان در میدانند؛ از این رو باید الگوی مبارزاتی امام نیز در میدان باشد. باید مبارزه­ی ما در راه آرمان فلسطین همچون مبارزه­ی سیدالشهداء باشد تا بتوانیم شکوه، عزت و جاودانگی حسینی را به دست آوریم.

ای مسلمانان! زمان قیام فرارسیده و میعادگاه ما فلسطین است. سلام بر شما روزی که با شهادت می­میرید و روزی که با سعادت مبعوث می­شوید.

موسوعه الإمام شرف الدین، ج9، ص461

آیت الله محمدحسین کاشف الغطاء:

بدون شک هر کس در رگ­هایش خون غرور و غیرت جریان داشته باشد؛ گوهر پاکش او را به همراهی و همسنگری با برادران فلسطینی فرا می­خواند. چنین کسی در انتظار فتوای مفتیان نمی­نشیند بلکه فتوت او از فتوی پیشی گرفته و وجوب جهاد را با الهام از خودآگاه و شرافت وجدان خویش به دست می­آورد.

خدا گواه است، چنانچه عمرم از شصت سالگی نگذشته و دردها و بیماری­ها، استخوان­هایم را خرد نکرده بود؛ اولین کسی بودم که به سوی آن دیار رهسپار می­شدم.

خطب الأربع، ص7

آیت الله خوئی:

نیروهای نظامی کفر به غارت قسمت بزرگی از سرزمین­های اسلامی – که مسجد الاقصای شریف، جزئی از آن است- رو آورده­اند. وظیفه دینی بر ما لازم می­سازد یکپارچه و متحد شده و با تمام توان یاری مدافعان سرزمین­های اسلامی بشتابیم.

ما نیز خاضعانه از خدای سبحان خواستاریم این مجاهدان را یاری کرده و بر دشمنانشان پیروز فرماید.

لمحات من حیاه الإمام الخوئی، ص66

 


Share

ارسال دیدگاه
متن پیام : *
نام :
پست الکترونیک :
آدرس وب :
تصویر امنیتی :
 
 
 

  سایت مراجع
 کانال تلگرام
  جام معرفت
نماز ظهر عاشورا
  اساسنامه

  لوگوی سایت
برای قرار دادن لوگوی تبلیغاتی سایت آدرس زیر را کپی کرده و در وبلاگ و یا سایتتان قرار دهید www.rahtousheh.com/Files/102488/logo.swf
نشر تراث
کانون نخبگان
ایران هسته ای
  اخبار هیئت

  اوقات شرعی
  حدیث روز

حدیث موضوعی
 پیامک مذهبی

 نور سافت
  آمار سایت
» امروز :
» تعداد بازدید کننده : 462
» تعداد بازدید : 521
» دیروز :
» تعداد بازدید کننده : 1265
» تعداد بازدید : 1452
» کل بازدید ها :
» تعداد بازدید کننده : 2500102
» تعداد بازدید : 3015517
  جستجو