ذکر ایام هفته
  حوزه نت
  پایگاه های اسلامی

  سایت رهبری
  بیانات رهبری
آیت الله جعفری تهرانی
  بیانات رهبری
  خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه از فرم زیر استفاده نمایید

ایمیل*
تلفن همراه*
تصویر امنیتی
اخبار جهان اسلام/ شیعیان در نیجریه

روایت رهبر شیعیان نیجریه از شهادت همزمان سه فرزندش در روز قدس/ پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ایران هیچ شیعه‌ای در نیجریه نبود

مراسم بزرگداشت سه فرزند شهید حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم یعقوب زکزاکی، رهبر شیعیان نیجریه به همت اتحادیه بین المللی سازمان‌های غیر دولتی حامی حقوق ملت فلسطین برگزار شد.

به گزارش رجانیوز به نقل از خبرگزاری دفاع مقدس، حجت الاسلام و المسلمین زکزاکی در مراسم گرامیداشت سه فرزند شهیدش با بیان اینکه پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ایران هیچ شیعه‌ای در نیجریه نبود، اظهار داشت:بعد از انقلاب اسلامی و طی سال‌ها، جمعیت شیعیان امروز به میلیون‌ها نفر رسیده است. پیروان اهل بیت(ع) در نیجریه با شیعیان در دیگر کشورهای اسلامی متفاوت هستند چرا که از قبل سابقه‌ای نداشته‌اند.

 

 

 

شیخ زکزاکی: احمد و حمید آنقدر شکنجه شدند که نتوانستم آنها را تشخیص دهم

در ادامه مراسم مستندی از تظاهرات سال گذشته‌ی روز قدس و شهادت سه فرزند شیخ زکزاکی در پی حمله نیروهای بوکوحرام پخش شد.

شیخ زاکزاکی در این مستند به برپایی هر ساله تظاهرات روز قدس در نیجریه در پی فرمان امام(ره) پرداخت و گفت: زمانی که امام خمینی(ره) آخرین جمعه ماه رمضان را روز قدس نامید ما مراسم روز قدس را در نیجریه برگزار کردیم. هر سال با وجود حمله‌هایی که از سوی مخالفان می‌شد این مراسم برگزار شد.

وی به حادثه سال گذشته اشاره کرد و گفت: سال گذشته زمانی که مراسم رو به پایان بود ناگهان حمله شروع شد. نیروهای بوکوحرام به مردم که اغلب زنان و کودکان بودند تیراندازی کردند و بسیاری در این حادثه کشته شدند. در این حمله ۳۴ نفر کشته و ۱۸۰ نفر زخمی شدند.

 

رهبر شیعیان نیجریه در خصوص شهادت سه فرزند خود افزود: بوکوحرام تلاش کرد عده‌ای را دستگیر کند و به مکانی برای شکنجه ببرد. سه پسر من هم جزو دستگیرشدگان بودند. علی تیر خورد و احمد و حمید آنقدر شکنجه شدند که بعد از شهادت نتوانستم آن‌ها را تشخیص دهم. علی آنقدر پایش آسیب دیده بود که بیهوش شد و به بیمارستان بردند و کسی که می‌خواست به علی کمک کند نیز مورد اصابت گلوله‌های نیروهای بوکوحرام قرار گرفت.

 

وی اظهار داشت: بیشتر کشته شده‌ها از جمله فرزندان من دانشجو بودند. این اتفاق شبیه آنچه در فلسطین رخ می‌دهد بود. این اتفاق توسط اسرائیل و مزدوران آن‌ها رخ داد حتی گلوله‌های شلیک شده نیز اسرائیلی بود.

 

 


شیخ زکزاکی مصداق آیه جهاد است

زهرا مصطفوی دبیرکل اتحادیه بین‌المللی سازمان‌های غیردولتی مدافع حقوق ملت فلسطین گفت: مکتب شیعه در طول تاریخ دارای شخصیت‌هایی بوده است که علم و عمل را با هم پیوند زده‌اند و هم در عرصه پرورش و هدایت مردم کوشش کرده‌اند و هم در عرصه مبارزه با انحراف و ظلم جهاد کرده‌اند و حجت الاسلام و المسلمین زکزاکی که من چندین سال است از نزدیک ایشان را میشناسم و به همکاری با ایشان مباهات میکنم، از این دست روحانیون است.

مصطفوی با اشاره به اینکه خدمات حجت الاسلام زکزاکی نه تنها به جهان تشیع بلکه حتی به اهل سنت در نیجریه بوده است، خاطرنشان کرد: ایشان هم مصداق روشن برای آیه نَفر است که پس از تحصیل، برای انذار قوم خود، به کشور خویش بازگشته و هزاران تن را به اسلام و تشیع دعوت کرد و در این کار موفق بود، و هم مصداق آیات جهاد است که بهترین وعده‌ها را به مجاهدان راه خدا که از جان و مال خود میگذرند داده است، زیرا ایشان سه فرزند برومند خویش را نیز در راه اسلام و دفاع از مظلومین، تقدیم خداوند کرده است.

وی با بیان اینکه مردم و مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران به رهبری مقام معظم رهبری همواره مدافع ملت‌های مستضعف جهان هستند و از حرکت‌های ظلم ستیزانه و آزادی بخش در سراسر جهان حمایت می‌کنند، اظهار داشت: سرنوشت شیعیان و مردم نیجریه بسیار اهمیت دارد. کشتارها در نیجریه و مخصوصا جنایاتی که نسبت به زنان و کودکان انجام می‌شود در دید هر انسانی با فطرت پاک، غیر قابل تحمل است و بر اساس فرهنگ امام افتخار می‌کنیم دشمنان ما انسان‌های جنایت کاری هستند که هرکسی می‌تواند حقانیت ما را به راحتی دریابد و از روی رفتارهای ناپسند آنان قضاوت کند.

دبیرکل اتحادیه بین‌المللی سازمان‌های غیردولتی مدافع حقوق ملت فلسطین تصریح کرد: امام می‌فرمودند که  آنان در هر عصری از اعصار برای دفاع از مقدسات دینی و میهنی خود مرارت‌ها و تلخی‌هایی متحمل شده‌اند و همراه با تحمل اسارت‌ها و تبعیدها زندان‌ها و اذیت و آزارها و زخم زبان‌ها شهدای گرانقدری را به پیشگاه حق تعالی تقدیم نموده‌اند.

فرزند امام تاکید کرد: باید توجه کنیم مبارزه با دشمن آب و خاک، که فقط به دنبال سلطه گری و کشور گشایی است و همه مردم می‌دانند که متجاوز است و باید با آن مقابله کرد و دیگران نیز میدانند که در حال ظلم و کشورگشایی است، هیچوقت به سختی مبارزه با انحراف و دروغ آمیخته به جنایت نیست.

وی ادامه داد: امروز جنایات عظیم به نام اسلام و با شعار اسلام رخ می دهد و گروه هایی وحشیانه به مسلمانان و حتی غیر مسلمانان حمله میکنند و خود را وابسته به اسلام معرفی میکنند و هم مسلمانان را میشکند و هم چهره ای وحشیانه از اسلام را به دنیا معرفی میکنند.

زهرا مصطفوی در ادامه این نشست اظهار داشت: هم باید روشنگری کرد و هم باید مبارزه مسلحانه داشت؛ هم باید به مسلمانان گفت که تبلیغات داعش و بوکوحرام و گروه های تکفیری، دروغ است و اسلام چنان نیست، و هم باید به غیر مسلمانان فهماند که اینها اسلام را منحرف کرده اند و چهره اسلام را به جنایت آلوده کرده اند و هم باید عملا با آنها مبارزه کرد و اسلحه در دست گرفت و از مردم بیگناه و جان و مال آنها حفاظت کرد.

دبیر کل جمعیت دفاع از ملت فلسطین با اشاره به اهمیت اخلاق معنوی و انسانی گفت:  بازگشت به جهان آراسته به اخلاق یک ضرورت برای جامعه بشری است و حجت الاسلام زکزاکی به پیروی از امامان و بزرگان دین برای ساختن جامعه‌ای اسلامی متخلق به اخلاق شیعی تلاش کرده است.

فرزند امام در پایان گفت: در سال گذشته حرکت هوشیارانه مرجعیت در کشور عراق نشان داد روحانیت معزز می‌توانند استوانه‌ای محکم برای توده‌های زیر پرچم ظلم باشند و تقویت علمایی همچون حجت الاسلام زکزاکی از واجبات است.

Share

ارسال دیدگاه
متن پیام : *
نام :
پست الکترونیک :
آدرس وب :
تصویر امنیتی :
 
 
 

  سایت مراجع
 کانال تلگرام
کانال هیئت رهپویان آل طه
کانال جام معرفت
کانال ادامه من

  جام معرفت
نماز ظهر عاشورا
  اساسنامه

  لوگوی سایت
برای قرار دادن لوگوی تبلیغاتی سایت آدرس زیر را کپی کرده و در وبلاگ و یا سایتتان قرار دهید www.rahtousheh.com/Files/102488/logo.swf
نشر تراث
کانون نخبگان
ایران هسته ای
  اخبار هیئت

  اوقات شرعی
  حدیث روز

حدیث موضوعی
 پیامک مذهبی

 نور سافت
  آمار سایت
» امروز :
» تعداد بازدید کننده : 572
» تعداد بازدید : 583
» دیروز :
» تعداد بازدید کننده : 948
» تعداد بازدید : 970
» کل بازدید ها :
» تعداد بازدید کننده : 2933489
» تعداد بازدید : 3539332
  جستجو