ذکر ایام هفته
  حوزه نت
  پایگاه های اسلامی

  سایت رهبری
  بیانات رهبری
آیت الله جعفری تهرانی
  بیانات رهبری
  خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه از فرم زیر استفاده نمایید

ایمیل*
تلفن همراه*
تصویر امنیتی
امر به معروف و نهی ازمنکر/آیت الله مکارم نسبت به توطئه دشمن هشدار دادند:

اسیدپاشی اصفهان یک بازی و توطئه است برای جلوگیری از امر به معروف و نهی از منکر و دشمنان، امروز که مجلس در حال مطرح کردن این موضوع است، می خواهند با این کار، افکار را به سمتی دیگر منحرف کنند.

مرجع عالی قدر عالم تشیع با اشاره به دستور جلسه مجلس شورای اسلامی درباره امر به معروف و نهی از منکر، گفت: اسیدپاشی در اصفهان توطئه ای برای جلوگیری از امر به معروف و نهی از منکر است.

به گزارش رجانیوز، آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی شامگاه چهارشنبه در جمع مردم شیراز و پیش از غبارروبی حرم مطهر احمدبن موسی شاهچراغ (ع) تاکید کرد: امر به معروف و نهی از منکر از جمله مهم ترین پیام های قیام عاشوراست که باید به آن توجهی ویژه شود و خوشبختانه امروز این موضوع در مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است تا ماده ۸ قانون اساسی که مربوط به همین بحث مهم است، به طور کامل اجرایی شود.

 

وی ادامه داد: مسئله امر به معروف و نهی از منکر یک بحث مسلم و ثابت است که در آیات قرآن نیز به این موضوع مهم تاکید فراوانی شده، اما امروز دو گروه پیدا شده اند که نظرات خود را در این مورد بیان می کنند که هر دوی آنها نیز در اشتباه هستند.

 

به گزارش مهر، مرجع عالیقدر عالم تشیع تاکید کرد: گروهی هستند که می خواهند امر به معروف و نهی از منکر را کمرنگ کنند و جای تعجب است کسانی که ادعای دین می کنند، امروز که مجلس مشغول تدوین برنامه اجرایی است، ناراحتند. در حالی که باید از آنان پرسید مگر شما مسلمان نیستید و یا دم از قرآن و امام حسین(ع) نمی زنید؟ اگر چنین است نباید برای اجرایی شدن امر به معروف و نهی از منکر ناراحت باشید.

 

آیت الله العظمی مکارم شیرازی ادامه داد: امر به معروف و نهی از منکر ریشه بسیاری از مباحث را از جمله فساد، رشوه خواری، کم فروشی، رباخواری، مواد مخدر و پولشویی می گیرد.

 

وی افزود: عده ای نیز امر به معروف و نهی از منکر را خشونت می دانند که این نوع طرز فکر نیز کاملا اشتباه است.

 

آیت الله العظمی مکارم شیرازی در ادامه سخنان خود به موضوع اسیدپاشی شهر اصفهان اشاره کرد و گفت: اسیدپاشی اصفهان یک بازی و توطئه است برای جلوگیری از امر به معروف و نهی از منکر و دشمنان امروز که مجلس در حال مطرح کردن این موضوع است، می خواهند با این کار، افکار را به سمتی دیگر منحرف کنند.

 

وی یادآور شد: فردی مزدور و دیوانه که ذره ای از انسانیت در وجودش نیست، اقدام به چنین کاری کرده و شخصیت های آمریکایی نیز این بحث را مطرح می کنند و به عنوان اسلام نشان می دهند.

 

 مرجع عالیقدر تشیع افزود: اسیدپاشی حرام است، اسیدپاشی جنایت است و کسی که این کار را کرده، باید به اشد مجازات گرفتار شود.

 

آیت الله العظمی مکارم شیرازی تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر جنبه فیزیکی و عملی ندارد، بلکه باید مودبانه و با زبان باشد.

 

وی ادامه داد: امر به معروف و نهی از منکر، نرم و مودبانه است و باید به گونه ای اجرایی شود که بهانه ای به دست گروهی خاص نیفتد.

 

مرجع عالیقدر تشیع تاکید کرد: هیچ کدام از علمای اسلام اجازه امر به معروف و نهی از منکر همراه با خشونت را نداده اند و هیچ مسلمانی نیز حاضر به چنین جنایت بزرگی نیست. بنابراین همگان باید مراقب حرکات دشمنان باشند.

 

آیت الله العظمی مکارم شیرازی یادآور شد: رسانه ها نقش بسیار مهمی در این گونه موارد دارند و باید فرهنگ اسلامی را به بهترین نحو ترویج کنند و این را مد نظر قرار بدهند که در همه جای دنیا، خطوط قرمزهایی نیز وجود دارد که باید به آن توجه شود.

 

مرجع عالیقدر تشیع در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه جوانان شیراز و استان فارس باید ادامه دهنده راه بزرگان این دیار باشند، گفت: شیراز و فارس مرکز مهمی است که در طول تاریخ، بزرگان و علمای برجسته ای به دنیا معرفی کرده است و در این میان جوانان شهر شیراز و استان فارس باید ادامه دهنده راه آنان باشند.

 

وی تاکید کرد: باید مراقب بود که جوانان این شهر گرفتار مشکلات و مفاسد نشوند، چرا که ظرفیت های بسیار مهم و بزرگی در این دیار وجود دارد.


Share

ارسال دیدگاه
متن پیام : *
نام :
پست الکترونیک :
آدرس وب :
تصویر امنیتی :
 
 
 

  سایت مراجع
 کانال تلگرام
کانال هیئت رهپویان آل طه
کانال جام معرفت
کانال ادامه من

  جام معرفت
نماز ظهر عاشورا
  اساسنامه

  لوگوی سایت
برای قرار دادن لوگوی تبلیغاتی سایت آدرس زیر را کپی کرده و در وبلاگ و یا سایتتان قرار دهید www.rahtousheh.com/Files/102488/logo.swf
نشر تراث
کانون نخبگان
ایران هسته ای
  اخبار هیئت

  اوقات شرعی
  حدیث روز

حدیث موضوعی
 پیامک مذهبی

 نور سافت
  آمار سایت
» امروز :
» تعداد بازدید کننده : 1164
» تعداد بازدید : 1869
» دیروز :
» تعداد بازدید کننده : 1278
» تعداد بازدید : 1315
» کل بازدید ها :
» تعداد بازدید کننده : 2935359
» تعداد بازدید : 3541933
  جستجو