ذکر ایام هفته
  حوزه نت
  پایگاه های اسلامی

  سایت رهبری
  بیانات رهبری
آیت الله جعفری تهرانی
  بیانات رهبری
  خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه از فرم زیر استفاده نمایید

ایمیل*
تلفن همراه*
تصویر امنیتی
تساوي حقوق زنان

بسم الله الرحمن الرحیم

تساوي حقوق زنان

از جمله تعاليم بهائيان که بسيار برآن تبليغ مي کنند «تساوي حقوق زنان و مردان» است. 
آنها چنين جلوه مي دهند که ديگر اديان مساوات بين زن و مرد را در نظر نگرفته اند ولي بهائيت تساوي را بطور کامل بر قرار کرده است. 
منتقدين با بررسي مختصر، خلاف اين ادعا را در نظامات بهايي مشاهده مي کنند از جمله در عضويت زنان در نظام مديريت اصلي و تقنيني بهايي که زنان اجازه ورود ندارند و در بحث تفاوت ارث زن و مرد و در بحث مهريه زن شهري و تفاوتش با زن روستايي و... 
لذا مورد سوال واقع مي شوند که: 
اگر زن و مرد در بهائيت برابرند چرا زنان نمي توانند به عضويت بيت العدل در آيند و اين پست که مقامش به اعتقاد بهائيان «مصونيت از خطا» ست در انحصار آقايان است؟! 
اين توهين به زنان نيست که آنان را نامساوي با مردان شمرده از تصدي يک پست معنوي محروم کرده به بيت العدل راه نداده اند و تلويحا آنها را بر خلاف مردان ناکارآمد و خطا پذير و ناتوان از اداره بهائيت در اسرائيل قلمداد کرده اند؟! 
و نيز سوال مي شود چرا در بهائيت نه تنها زنان حق شرکت و عضويت در بيت العدل را ندارند، بلکه در سهم الإرث نيز از مردان عقب ترند. به علاوه نه تنها ميان زنان و مردان تساوي حقوق وجود ندارد، حتي ميان زن روستايي و شهري هم تفاوت وجود دارد: 
مهريه ي زن روستايي برابر با نوزده مثقال نقره است و مهريه ي زن شهري نوزده مثقال طلا! 
ممکن است در اين مورد هم توجيه کنند که چون مخارج زن شهري بيشتر از زن روستايي است، مهريه اش هم سنگين تر است. مانعي ندارد هر توجيهي دوست دارند بکنند، مهم آن است که دست از ادعاي تساوي حقوق نساء و رجال بردارند. 
بهائيان کتابي دارند به نام «گنجينه ي حدود و احکام». اين کتاب که احکام بهايي در آن درج شده است از صفحه ي 167 تا صفحه ي 171 بحث مهريه را آورده است: 
«از مهريه سئوال نموده بودي. اين از احکام حضرت اعلي (يعني سيد باب) است به کتاب اقدس تجديد شده است و آن اين است که اهل مدن بايد طلا بدهند و اهل قري فضه و اين بسته به اقتدار زوج است اگر فقير است يک واحد مي دهد و اگر اندک سرمايه دارد دو واحد مي دهد و....»

 

 


Share

ارسال دیدگاه
متن پیام : *
نام :
پست الکترونیک :
آدرس وب :
تصویر امنیتی :
 
 
 

  سایت مراجع
 کانال تلگرام
کانال هیئت رهپویان آل طه
کانال جام معرفت
کانال ادامه من

  جام معرفت
نماز ظهر عاشورا
  اساسنامه

  لوگوی سایت
برای قرار دادن لوگوی تبلیغاتی سایت آدرس زیر را کپی کرده و در وبلاگ و یا سایتتان قرار دهید www.rahtousheh.com/Files/102488/logo.swf
نشر تراث
کانون نخبگان
ایران هسته ای
  اخبار هیئت

  اوقات شرعی
  حدیث روز

حدیث موضوعی
 پیامک مذهبی

 نور سافت
  آمار سایت
» امروز :
» تعداد بازدید کننده : 1152
» تعداد بازدید : 1857
» دیروز :
» تعداد بازدید کننده : 1278
» تعداد بازدید : 1315
» کل بازدید ها :
» تعداد بازدید کننده : 2935347
» تعداد بازدید : 3541921
  جستجو