ذکر ایام هفته
  حوزه نت
  پایگاه های اسلامی

  سایت رهبری
  بیانات رهبری
آیت الله جعفری تهرانی
  بیانات رهبری
  خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه از فرم زیر استفاده نمایید

ایمیل*
تلفن همراه*
تصویر امنیتی
وهابیت/ به مناسبت سالروز تخریب بقیع

      "بهشت ماندنی است" نخستین مستند تاریخی و پژوهشی در خصوص تخریب قبرستان بقیع است که از رسانه ملی برای اولین بار پخش خواهد شد.

     بقیع در لغت به معنای محل وسیعی بوده که در آن درختان غرقد می رویید به همین علت به آن بقیع الغرقد نیز می گویند قدمت بقیع به تاریخی تاریک در عصر جاهلیت باز می گردد. بهشت بقیع بعد از اسلام به قبرستان عمومی و اصلی مردم مدینه تبدیل شد و در بیرون از حصار شهر پیامبر قرار داشت در بقیع تا قبل از تخریب و در دوران های مختلف مقبره­ها و گنبدهایی برای بزرگان دین ساخته شده بود که همواره از سوی تمامی مسلمانان مورد توجه و احترام بوده است. به گواهی تاریخ در بقیع  بیش از ده هزار نفر از بزرگان و صحابه گرانقدر پیامبر مدفون هستند.وهابیون در سال 1344 و همچنین کمی قبل تر از آن اثری از گنبد ها و بارگاه های بزرگان دین چه در مدینه و چه در مکه و یا هر جای دیگری که به آن دسترسی داشتند باقی نگذاشتند. این روند تخریب هیچ گاه متوقف نشد به شکلی که تا همین امروز نیز ادامه داشته است تخریب و ویرانی از بناها و قبور مطهر شروع شد، اما بعدها انحراف و تخریب به باورهای دینی رسید تکفیری های پلید ، متحجر ، عقب مانده  و خرافی تمام تلاش خود را کردند تا از اسلام چهره ای زشت، کریه و خشن نمایش دهند برای بیننده خارج از دایره اسلام چهره زیبا و دلنشین مکتب مطهر اهل بیت علیهم السلام و چهره نامبارک تروریسم حاضر در کشورهای مختلف منطقه همه به نام اسلام و مسلمانی دیده می شود چیزی که قدرت های سلطه گر به دنبال آن بوده و هستند. در این میان اعتقادات اهل سنت در هیچ وجهی مشابه با نظرات وهابیون نیست تا جایی که وهابیون صدمات بسیاری را نیز به اهل سنت وارد ساخته اند. شاید به ظاهر وهابیون گنبدها و حرم های بزرگان دین را تخریب و نابود می کنند اما این مقابر و مشاهد نزد تمامی مسلمانان برای همیشه حرم و قطعه ای از بهشت هستند و بهشت همیشه ماندنی است.

در همین جهت، فیلم مستند «بهشت ماندنی است» با موضوع تخریب قبرستان بقیع، به کارگردانی احمد ابراهیمی و مهرداد طاهری تهیه شده است که در روز جمعه 25 مرداد ماه ساعت 14 از شبکه سوم سیما پخش خواهد شد .این مستند با روایتی پژوهشی و تاریخی، فاجعه تخریب و هدم قبرستان بقیع توسط وهابیون را روایت می کند. در این فیلم با حجت الاسلام و المسلمین سید علی قاضی عسکر نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و محمد مهدی صاحب الفصول مصاحبه شده و همچنین تصاویر و اطلاعات جدیدی در خصوص فاجعه تخریب ارائه می شود.عوامل اصلی این مستند عبارتند از ، تصویربرداران: حمید خدایی و احمد شیرینزاد گویندگان: میثم آقابیگی، مجید نظیمی آرانی و میثم نمکی آرانی تدوین و گرافیک: میرحسن سید نظری کارگردانان: احمد ابراهیمی و مهرداد طاهری  تهیه کننده : مهرداد طاهری

«بهشت ماندنی است»  نخستین مستند تاریخی و پژوهشی در خصوص تخریب قبرستان بقیع است که از رسانه ملی برای اولین بار پخش خواهد شد.

 

منبع: پایگاه تحلیلی خبری بقیع

نویسنده : 7
منبع : بقیع
تاریخ ارسال : 04:30 - جمعه 25 مرداد 1392
آخرین بازدید : 11:34 - جمعه 25 خرداد 1397
تعداد بازدید کننده : 1676
دفعات مشاهده : 1678

Share


  سایت مراجع
 کانال تلگرام
کانال هیئت رهپویان آل طه
کانال جام معرفت
کانال ادامه من

  جام معرفت
نماز ظهر عاشورا
  اساسنامه

  لوگوی سایت
برای قرار دادن لوگوی تبلیغاتی سایت آدرس زیر را کپی کرده و در وبلاگ و یا سایتتان قرار دهید www.rahtousheh.com/Files/102488/logo.swf
نشر تراث
کانون نخبگان
ایران هسته ای
  اخبار هیئت

  اوقات شرعی
  حدیث روز

حدیث موضوعی
 پیامک مذهبی

 نور سافت
  آمار سایت
» امروز :
» تعداد بازدید کننده : 562
» تعداد بازدید : 573
» دیروز :
» تعداد بازدید کننده : 948
» تعداد بازدید : 970
» کل بازدید ها :
» تعداد بازدید کننده : 2933479
» تعداد بازدید : 3539322
  جستجو