ذکر ایام هفته
  حوزه نت
  پایگاه های اسلامی

  سایت رهبری
  بیانات رهبری
آیت الله جعفری تهرانی
  بیانات رهبری
  خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه از فرم زیر استفاده نمایید

ایمیل*
تلفن همراه*
تصویر امنیتی
فتنه/منتظری و یک تناقض/اعدام منافقین تروریست حرام، اما حمله به خوش و بش‌کنندگان با آمریکایی‌ها حلال است! +صوت
 جنس برخورد خود آیت‌الله منتظری به موضوع منافقین و کشتار مردم کشورمان به دست آنها است. در واقع منتظری، منافقین را با اینکه دستشان به خون 17 هزار ایرانی آلوده است، مستحق مرگ و حکم اعدام نمی‌داند اما به دلیل حمله هوایی آمریکا به یک پایگاه در لیبی، حمله به هر آمریکایی وابسته به دولت آمریکا را از نظر شرعی مجاز می‌داند....
منتظری

انتقاد آقای حسینعلی منتظری از اعدام‌ منافقین در سال ۶۷ در حالی صورت می‌گیرد که وی حمله به هر که با آمریکایی‌ها حتی خوش و بش کند را به دلیل حمله این کشور به لیبی در سال ۶۵ مجاز می‌داند.

 انتشار فایل صوتی سخنان آیت‌الله منتظری درباره اعدام منافقین در سال 67 موضوعی بود که اخیرا واکنش‌هایی را به دنبال داشته است. ماجرا از آنجا آغاز شد که سایت آیت‌الله منتظری یک فایل صوتی 40 دقیقه‌ای از او منتشر کرد که خطاب به مسئولان قضایی وقت از اعدام اعضای سازمان منافقین انتقاد می‌کند.

انتشار این فایل صوتی اظهارنظرهای متعددی را از سوی برخی مسئولان و چهره‌های سیاسی همراه داشت. انتقادات و اظهارنظرهایی که انتشار این فایل صوتی در مقطع کنونی را بی‌ارتباط با همایش منافقین در پاریس که با حضور رئیس سابق اطلاعات دولت عربستان برگزار شده بود، نمی‌دانستند.

فارغ از تمام این انتقادات نکته‌ای که می‌توان بدان توجه کرد، جنس برخورد خود آیت‌الله منتظری به موضوع منافقین و کشتار مردم کشورمان به دست آنها است. در واقع منتظری، منافقین را با اینکه دستشان به خون 17 هزار ایرانی آلوده است، مستحق مرگ و حکم اعدام نمی‌داند اما به دلیل حمله هوایی آمریکا به یک پایگاه در لیبی، حمله به هر آمریکایی وابسته به دولت آمریکا را از نظر شرعی مجاز می‌داند.

آیت‌الله منتظری در سال 65 و در یکی از جلسات درس خود با انتقاد شدید از حملات جنگنده‌های آمریکایی به لیبی، آمریکایی‌ها را مهدورالدم اعلام می‌کند. پس از حمله جنگنده‌های آمریکا به لیبی که با هدف کشتن قذافی در 26 فروردین 65 صورت گرفت، شیخ حسینعلی منتظری در جلسه درس فردای خود، به این حمله واکنش نشان می‌دهد و می‌گوید:

«.... و این (حمله آمریکا به لیبی) یکی از جنایات این دولت آمریکا و همپالکی‌ها و هم پیمانانش است در زمان ما … در این جنایات و امثال این جنایات، تمام سربازای آمریکایی، افسرای آمریکایی، سُفرای آمریکایی، همه این‌ها؛ به ملت مسلمان حق می‌دهد که این ها را مورد حمله قرار بدهند. ما در این جنایاتی که انجام می‌شود همه نیروهای آمریکایی، دیپلمات‌های آمریکایی و اونایی که به این دیپلمات‌ها راه می‌دهند و با این‌ها خوش و بش می‌کنند! همه این‌ها رو ما شریک می‌دونیم».

 آیت‌الله منتظری در این سخنان خود نه تنها سربازان آمریکایی‌ بلکه هر آمریکایی که وابسته به دولت آمریکا باشد، مستحق مرگ می‌داند و این حکم را به همه کسانی که به این آمریکاییان پناه می‌دهند، گسترش می‌دهد. وی حتی حمله به کسانی را هم که با آمریکایی‌ها خوش و بش می‌کنند، حلال می‌داند.

شیخ حسینعلی منتظری در حالی در سال 67 ردای حمایت از منافقین را بر تن می‌کند که 2 سال قبل از آن در سخنرانی حمایتی خود از "قذافی" تاکید می‌کند که "مسلمانان حق دارند هر فردی که به گونه‌ای وابسته به دولت آمریکا بوده، هر چند به عنوان مثال در حد کارمندی در یک سفارتخانه آمریکا باشد و از پیش نیز حتی خبری از قصد حمله آمریکا به مقر سرهنگ قذافی نداشته، مورد حمله قرار دهد!".

البته منتظری در آن دوران هم به دفاع تمام قد از منافقین پرداخته و هیئت عفوی تشکیل داده بود و جمعی از منافقینی را آزاد کرد که چند سال بعد بسیاری از آنها در عملیات مرصاد حضور داشتند و به هلاکت رسیدند.

لذا بهترین پاسخ به فایل صوتی منتشر شده توسط بیت آیت‌الله منتظری و سخنان او نسبت به اعدام‌ منافقین در سال 67 طرح این گزینه است که چطور فردی که به اجرای حکم اعدام جنایتکاران منافق اعتراض می‌کرد، درباره حمله‌کنندگان به لیبی به دلیل تعلق خاطر به قذافی می‌گوید «حتی خوش و بش‌کنندگان با آنها (آمریکاییان)» را باید مورد حمله قرار داد!

چرا به صرف وابستگی افراد به دولت آمریکا و با اینکه در جنایات این دولت هیچ نقشی نداشته‌ باشند، می‌توانند مورد حمله قرار گیرند اما منافقینی که سالها زنان و مردان و کودکان بی‌گناه ایرانی را ترور کردند و در جنایات علیه ملت ایران نقش داشتند، بی‌گناهان می‌داند و نظام جمهوری اسلامی را به دلیل اعدام این جنایتکاران مورد عتاب قرار می‌دهد؟  

فایل صوتیShare


  سایت مراجع
 کانال تلگرام
کانال هیئت رهپویان آل طه
کانال جام معرفت
کانال ادامه من

  جام معرفت
نماز ظهر عاشورا
  اساسنامه

  لوگوی سایت
برای قرار دادن لوگوی تبلیغاتی سایت آدرس زیر را کپی کرده و در وبلاگ و یا سایتتان قرار دهید www.rahtousheh.com/Files/102488/logo.swf
نشر تراث
کانون نخبگان
ایران هسته ای
  اخبار هیئت

  اوقات شرعی
  حدیث روز

حدیث موضوعی
 پیامک مذهبی

 نور سافت
  آمار سایت
» امروز :
» تعداد بازدید کننده : 483
» تعداد بازدید : 532
» دیروز :
» تعداد بازدید کننده : 1745
» تعداد بازدید : 1838
» کل بازدید ها :
» تعداد بازدید کننده : 2885354
» تعداد بازدید : 3483345
  جستجو