ذکر ایام هفته
  منوی اصلی
  حوزه نت
  پایگاه های اسلامی

  سایت رهبری
  بیانات رهبری
آیت الله جعفری تهرانی
  بیانات رهبری
  خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه از فرم زیر استفاده نمایید

ایمیل*
تلفن همراه*
تصویر امنیتی
معجزه انقلاب
یکی از سنتها ی قطعی الهی امتحان است  که در ایام انتخابات بسیار پر رنگ خود را نشان می دهد. از معجزات انقلاب این است که هر چند گاهی حوادثی پیش می آید که عیار واقعی انسانها را رو می کند و نیات سوء و پنهان عده ای را آشکار می سازد و صفات رذیله و ملکات زشت را آشکار کرده و اهداف پنهان ومخفی را  نمایان می کند وانقلاب را بیمه می نماید. در همین امتحانات است که معلوم می شود مدعیان تا کجا با ولی و همراه ولی و مطیع ولی باقی می مانند.

 

 

یکی از سنتها ی قطعی الهی امتحان است  که در ایام انتخابات بسیار پر رنگ خود را نشان می دهد. از معجزات انقلاب این است که هر چند گاهی حوادثی پیش می آید که عیار واقعی انسانها را رو می کند و نیات سوء و پنهان عده ای را آشکار می سازد و صفات رذیله و ملکات زشت را آشکار کرده و اهداف پنهان ومخفی را  نمایان می کند وانقلاب را بیمه می نماید. در همین امتحانات است که معلوم می شود مدعیان تا کجا با ولی و همراه ولی و مطیع ولی باقی می مانند. این کلمات مهم رهبر عزیز را  با دقت مطالعه کنید که :
« ما در حال امتحان دادنیم. در برجستگی‌های دوران زندگی است که امتحانهای سخت پیش می‌آید. در روال عادی زندگی امتحان هست، لیکن امتحانهای برجسته و نفسگیر معمولاً مال آنجائی است که انسان وارد مقاطع حساس میشود؛ که از جمله‌اش همین مسئولیتهای ماها است. گاهی یک نفر سالهای طولانی از عمر خود را با امانت و طهارت گذرانده است، بعد می رسد به یک مقطع امتحان؛ اگر نتواند در این مقطع امتحان، توانائی خودش را در مهار نفس نشان دهد، لغزش پیدا خواهد کرد. این مقطع حساس، نمایندگی مجلس است؛ مسئولیتهای دولتهائی است؛ مسئولیتهائی از قبیل مسئولیت این بنده‌ی حقیر است. اینها آن مقاطع حساس زندگی ما است؛ اینجاها باید مواظب خودمان باشیم، مراقب باشیم. گاهی انسان در حال عادیِ زندگی، خوب زندگی می کند؛ اما وقتی به پرتگاه رسید، وقتی به نقطه‌ی حساس رسید، وقتی به پیچ خطرناک رسید، نمی تواند درست کنترل کند. این را باید به یاد داشته باشیم. «فی تقلّب الأحوال علم جواهر الرّجال»؛ ما خودمان را هم در یک چنین مقاطعی میتوانیم درست محک بزنیم. معمولاً انسان به خودش خوشبین است. ما عیبهای خودمان را نمی‌بینیم؛ معمولاً محسّنات خودمان را بزرگتر از آنچه که هست، می‌بینیم. اینطور جاها وقتی که بین خودمان و خدا خلوت کنیم، می توانیم ضعفهای خودمان را، نقصهای خودمان را پیدا کنیم. یک جا پول هست، یک جا قدرت هست، یک جا وجاهت هست، یک جا شهوات جنسی هست؛ اینها امتحانهای سخت است. آنچه که برای نمایندگان محترم مجلس، برای مسئولان دولتی، برای مسئولان قضائی، برای نیروهای مسلح، برای روحانیون، برای آن کسانی که مجموعه‌ای از اینها را با هم دارند، مهم است، این است که با دید نافذِ خودشان مواقع امتحان و مواضع امتحان را بشناسند؛ بدانند که این نقطه، نقطه‌ی امتحان است؛ غفلت نکنیم. اگر توانستیم از این پیچ خطرناک، از این نقطه‌ی حساس، از این لب پرتگاه بسلامت عبور کنیم، خدا را شاکر باشیم، سپاسگزار باشیم». خدای سبحان را شاکریم که این فتنه های پیچیده در دوران حیات رهبر عزیزی رخ نشان می دهد که با اتکا به فضل الهی و اخلاص و تقوای مثال زدنی و بصیرت کم نظیرش کشتی انقلاب را از موج های طوفانی عبور داده و به ساحل امن می رساند و رو سیاهی اش دامنگیر ناخالصانی می گردد که حیات سیاسی خود را در گرو عبور از خطوط قرمز می دانند.


Share


  سایت مراجع
 کانال‌ها
کانال جام معرفت در ایتا

  جام معرفت
نماز ظهر عاشورا
  اساسنامه

نشر تراث
کانون نخبگان
  اخبار هیئت

  اوقات شرعی
  حدیث روز

حدیث موضوعی
 نور سافت
  آمار سایت
» امروز :
» تعداد بازدید کننده : 587
» تعداد بازدید : 593
» دیروز :
» تعداد بازدید کننده : 909
» تعداد بازدید : 954
» کل بازدید ها :
» تعداد بازدید کننده : 2965911
» تعداد بازدید : 3574590
  جستجو