ذکر ایام هفته
  منوی اصلی
  حوزه نت
  پایگاه های اسلامی

  سایت رهبری
  بیانات رهبری
آیت الله جعفری تهرانی
  بیانات رهبری
  خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه از فرم زیر استفاده نمایید

ایمیل*
تلفن همراه*
تصویر امنیتی
🔴🔴🔴🔴🔴🔴 گولمان نزنند 🔴🔴🔴🔴🔴🔴
این روزها باز برای توجیه عملکرد بعضی از رفتارها ی غیر منطقی و هزینه ساز برای نظام و رهبری، عده ای با قلم و یا بیان خود درمقام توجیه برآمده و با تقسیم امر ولی به مولوی و ارشادی ونیز بیان فرق بین امر ولی با توصیه ولی، نه تنها عمل چنین افرادی را به صراحت محکوم نمی کنند، بلکه صورت منطقی و معقول و شرعی هم به آن می دهند...

 

 

این روزها باز برای توجیه عملکرد بعضی از رفتارها ی غیر منطقی و هزینه ساز برای نظام و رهبری، عده ای با قلم و یا بیان خود درمقام توجیه برآمده و با تقسیم امر ولی به مولوی و ارشادی ونیز بیان فرق بین امر ولی با توصیه ولی، نه تنها عمل چنین افرادی را به صراحت محکوم نمی کنند، بلکه صورت منطقی و معقول و شرعی هم به آن می دهند. چنین توجیه گرانی معادله راچنین می چینند:
امر ولی، یا مولوی است یا ارشادی واگر ارشادی باشد مخالفت آن اشکالی ندارد و مخالفت کننده ضد ولی فقیه محسوب نمی شود .

 
این حرف از مصادیق روشن :«کلمة حق یراد بها الباطل» است . مگراشکال ما به این آقایی که بی توجهی به توصیه رهبری نموده است این بوده که ایشان  در امر ارشادی هم نباید مخالفت می کرد وچون مخالفت کرده پس ضد ولایت فقیه است، آنوقت دیگران بگویند مخالفت در امر ارشادی که اشکال ندارد.؟!! فقهای بزرگوار در استنباط احکام به نحوه ورود در مسئله توجه ویژه ای دارند، لذا یک موضوع ممکن است از یک منظر حلال باشد اما همین موضوع از جهت دیگر حرام باشد. مثلا رفتن به زیارت سید الشهدا علیه السلام نه تنها حلال است بلکه مستحب موکد می باشد، اما اگر همین سفر برای زیارت موجب اذیت پدر یا مادر شود می شود حرام و احکام سفر حرام بر آن بار می شود.

 
 این آقایان توجیه کننده باید به این سؤالات پاسخ دهند که: اولا آیا کسی حق دارد کاری انجام دهد که در جامعه مورد تهمت قرار گیرد؟ مگر در اسلام نداریم:«اتقوا مواضع التهم»؟ خود همین که این آقایان و خود این شخص که نامه تبعیت از توصیه رهبری را به حسب ظاهر نقض کرده و در مقام توجیه و رفع اتهام مخالفت با رهبری  بر آمده اند بهترین شاهد و گواه صدق است که این شخص عملی را انجام داده که از مصادیق قرار گرفتن در موضع تهمت می باشد. ثانیا این توجیه گرانی که مبتلا به حجاب :«حب الشئی یعمی و یصم» شده اند این پرسش را پاسخ دهند که: اگر مخالفت با توصیه ولی که نائب امام عصر روحی لتراب مقدمه الفدا است از مصادیق تضعیف نظام و رهبری  باشد حکم فقهی اش چیست؟ به فتوای همه فقهای مطرح معاصر و مراجع گذشته از جمله حضرت امام خمینی، تضعیف نظام حرام مسلم شرعی است. طلبه ها می گویند : باب التوجیه واسعة. این آقایان ممکن است دوباره توجیه کنند و بگویند ما هم قبول داریم که تضعیف نظام و جایگاه رهبری حرام است ، اما این آقایی که درظاهر ، توصیه رهبری را زیر پا گذاشته ، آنهم توصیه ای که هم خصوصی بوده و هم رهبری آن را علنا برای عموم جامعه مطرح فرموده ، نه تنها از مصادیق تضععیف نظام نمی باشد، بلکه  درجهت تقویت  رهبری بوده ، چون رهبری عزیز فرمودند جامعه دو قطبی نشود، این آقا هم  آمد که سه قطبی شود. باید به این آقایان گفته شود :سر خود را از لاکتان بیرون آورید و قدری چشمان خود را که به خواب غفلت فرو رفته بمالید و صحنه را ببینید که چگونه این آقایی که به توصیه رهبری بی توجهی نموده و با رفتارهای سبکی که نوعا در برنامه های کودکان دیده می شود و در شأن انسانهای با وقار و محترم نمی باشد،  آب به آسیاب دشمنان خارجی و فتنه گران داخلی و منافین و گروهکها ریخته به گونه ای که در رسانه ها و شبکه های مجازی، سونامی تضعیف نظام و رهبری به راه افتاده است . به راستی اگر چنین حرکتی تضعیف نظام نباشد، دیگر چه عملی تضعیف نظام خواهد بود؟ لازم به یاد آوری است از آنجایی که ولی فقیه نائب امام عصر عجل الله تعالی فرجه  که مجرای فیض الهی است می باشد ، هرگونه رفتار و گفتاری که موجب تضعیف ایشان و نظام اسلامی شود آثار سوء وضعی و ابتالائات دنیوی و اخروی و معنوی آن ، دامن شخص را می گیرد و برکت را از زندگی آدمی خواهد برد. خدا کند که این آقایانی که روزگاری خدماتی برای نظام داشته اند و مورد حمایت ولی بوده اند ، بر سر عقل آیند و با هدایت الهی توبه کنند و توفیق جبران کردن را دراین عمر محدود پیدا نمایتد. پس مراقب باشیم که با توجیهات فریبمان ندهند.


Share


  سایت مراجع
 کانال‌ها
کانال جام معرفت در ایتا

  جام معرفت
نماز ظهر عاشورا
  اساسنامه

نشر تراث
کانون نخبگان
  اخبار هیئت

  اوقات شرعی
  حدیث روز

حدیث موضوعی
 نور سافت
  آمار سایت
» امروز :
» تعداد بازدید کننده : 590
» تعداد بازدید : 596
» دیروز :
» تعداد بازدید کننده : 909
» تعداد بازدید : 954
» کل بازدید ها :
» تعداد بازدید کننده : 2965914
» تعداد بازدید : 3574593
  جستجو