ذکر ایام هفته
  منوی اصلی
  حوزه نت
  پایگاه های اسلامی

  سایت رهبری
  بیانات رهبری
آیت الله جعفری تهرانی
  بیانات رهبری
  خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه از فرم زیر استفاده نمایید

ایمیل*
تلفن همراه*
تصویر امنیتی
ولایت و امامت/ به مناسبت سالروز ولادت حضرت عباس(علیه السلام)

همین که به حرم شریف عباسی رسیدم و به شبکه های ضریح مقدس چنگ زدم، ناگهان خود را در وسط انوار توحید دیدم؛ به طوری که گذشته و حال و آینده و زمان و مکان و تمام عوالم در برابر من مساوی شد. کاملاً از خودم محو شدم و این جذبه درونی خاص را درک کردم که دقایقی چند با من بود و دوام داشت... 

 از آیت الله قوچانی، چنین نقل شده است:

آیت الله قاضی، در سخنان خود برای خواص می فرمود: «حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام کعبه اولیاست». در سبب این تعبیر می فرمود: حصول جذبه توحیدی خاص برای من به تأخیر افتاد... و این جذبه، لحظه های ویژه ای است که بر شخص عارف می گذرد و در آن لحظات است که تمام اشیای هستی از نظر شخص محو می شوند و نور خالص و حقیقی توحید بر دل و جانش مستولی می گردد؛ به طوری که چیز دیگری همراه آن مشاهده نمی کند و نه تنها وجود خود، بلکه تمام عوالم پیرامون خود را فراموش می نماید و این حالت خاص یا جذبه توحیدی خاص است که عرفا برای رسیدن به آن، هر چه بیشتر سعی و تلاش می کنند و برخی از آن ها به اعمال و ریاضت های باطنی می پردازند تا به این مرتبه نایل شوند.

ایشان می گفت زمان طولانی بر من گذشت و من در انتظار وصول به این مرتبه و گشایش آفاق قلبم برای این نورانیت توحیدی بودم، تا آن که روزی بر حسب اتفاق، در اول ورودم به شهر کربلای معلی، به زیارت حرم حضرت عباس(ع) رفتم. همین که به حرم شریف عباسی رسیدم و به شبکه های ضریح مقدس چنگ زدم، ناگهان خود را در وسط انوار توحید دیدم؛ به طوری که گذشته و حال و آینده و زمان و مکان و تمام عوالم در برابر من مساوی شد. کاملاً از خودم محو شدم و این جذبه درونی خاص را درک کردم که دقایقی چند با من بود و دوام داشت... سپس به خود آمدم و برای تشرف به زیارت امام حسین(ع) به راه افتادم. در نزدیکی مرقد آن حضرت، دوباره همان حالت برگشت و ساعتی دوام یافت... و بعدها به طور مستمر همراه من شد... به این دلیل بود که از حضرت عباس(ع)به کعبه اولیا و صلحا تعبیر می کرد.

آیت الحق، ص370.


Share

ارسال دیدگاه
متن پیام : *
نام :
پست الکترونیک :
آدرس وب :
تصویر امنیتی :
 
 
 

  سایت مراجع
 کانال‌ها
نماز ظهر عاشورا
  اساسنامه

  اخبار هیئت

  اوقات شرعی
  حدیث روز

حدیث موضوعی
 نور سافت
  آمار سایت
» امروز :
» تعداد بازدید کننده : 15
» تعداد بازدید : 19
» دیروز :
» تعداد بازدید کننده : 1233
» تعداد بازدید : 1487
» کل بازدید ها :
» تعداد بازدید کننده : 3030270
» تعداد بازدید : 3654755
  جستجو