ذکر ایام هفته
  حوزه نت
  پایگاه های اسلامی

  سایت رهبری
  بیانات رهبری
آیت الله جعفری تهرانی
  بیانات رهبری
  خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه از فرم زیر استفاده نمایید

ایمیل*
تلفن همراه*
تصویر امنیتی
حکایت/به مناسبت رحلت آیت الله ملکوتی(ره)

آیت الله ملکوتی: خطاب به نمازگزاران حاضر، عرض کردم:« نام من مسلم است و بنده را امام به سوی شما فرستاده است تا از شما در دفاع از آرمان های امام و انقلاب بیعت بگیرم.»... در این هنگام انبوه نمازگزاران حاضر، یک صدا و با شور و احساسات انقلابی و به صورت خودجوش فریاد برآوردند که " ما اهل کوفه نیستیم، امام تنها بماند" و چند لحظه ای آن را ادامه دادند. این شعار یکی از شعارهای مهم و ماندگار دوران انقلاب شد که برای اولین بار از این مجلس آغاز شد.

     حضرت آیت الله مسلم ملکوتی(رحمت الله علیه) یکی از مبارزان و شخصیت های انقلابی خطّه ی آذربایجان بود که پس از سال ها خدمت به نظام جمهوری اسلامی، به ملکوت اعلی پیوست. یاد این عالم بزرگوار را با ذکر خاطره ای از ایشان گرامی می داریم. خاطره ای که بیان کننده ی اولین مرتبه ای است که مردم ایران شعار"ما اهل کوفه نیستیم" سردادند:

" وقتی وارد تبریز شدم و برای اولین بار به عنوان امام جمعه در جمع نمازگزاران تبریز حضور یافتم، آقای مشکینی و بعضی از آقایان دیگر از قم و تهران حاضر بودند. نخست آقای مشکینی صحبت کرد. بعد من به جایگاه رفتم. در آغاز خطبه ی اول خودم را معرفی کردم. با توجه به فضای آشفته ی تبریز که در ماه های گذشته ایادی حزب خلق مسلمان،محراب نماز جمعه را در این شهر به آتش کشیده بودند و آیت الله مدنی را در یکی از میدان های شهر در داخل کیوسک شهربانی زندانی کرده و انواع و اقسام هتک حرمت و جسارت در حق ایشان روا داشته بودند و در نهایت آن عالم بزرگ چند روز پیش به شهادت رسیده بود، ناگهان ماجرای قیام کربلای حسینی و اعزام حضرت مسلم بن عقیل از طرف امام حسین(ع) به اهل کوفه در ذهنم تداعی شد و خطاب به نمازگزاران حاضر، عرض کردم:« نام من مسلم است و بنده را امام به سوی شما فرستاده است تا از شما در دفاع از آرمان های امام و انقلاب بیعت بگیرم. با توجه به اطلاعاتی که من از سوابق تاریخی و انقلابی شما مردم تبریز دارم امیدوارم در این بیعت و در دفاع از حریم انقلاب و رهبری موفق باشید و در برابر دشمنان پیروز و سربلند شوید.» در این هنگام انبوه نمازگزاران حاضر، یک صدا و با شور و احساسات انقلابی و به صورت خودجوش فریاد برآوردند که " ما اهل کوفه نیستیم، امام تنها بماند" و چند لحظه ای آن را ادامه دادند. این شعار یکی از شعارهای مهم و ماندگار دوران انقلاب شد که برای اولین بار از این مجلس آغاز شد و تا به امروز هم ادامه دارد و یکی از شعارهایی است که واقعاً سرتاسری و به شعور تبدیل شده است." (خاطرات آیت الله ملکوتی، ص234)


Share

ارسال دیدگاه
متن پیام : *
نام :
پست الکترونیک :
آدرس وب :
تصویر امنیتی :
 
 
 

  سایت مراجع
 کانال تلگرام
کانال هیئت رهپویان آل طه
کانال جام معرفت
کانال ادامه من

  جام معرفت
نماز ظهر عاشورا
  اساسنامه

  لوگوی سایت
برای قرار دادن لوگوی تبلیغاتی سایت آدرس زیر را کپی کرده و در وبلاگ و یا سایتتان قرار دهید www.rahtousheh.com/Files/102488/logo.swf
نشر تراث
کانون نخبگان
ایران هسته ای
  اخبار هیئت

  اوقات شرعی
  حدیث روز

حدیث موضوعی
 پیامک مذهبی

 نور سافت
  آمار سایت
» امروز :
» تعداد بازدید کننده : 445
» تعداد بازدید : 494
» دیروز :
» تعداد بازدید کننده : 1745
» تعداد بازدید : 1838
» کل بازدید ها :
» تعداد بازدید کننده : 2885316
» تعداد بازدید : 3483307
  جستجو