ذکر ایام هفته
  حوزه نت
  پایگاه های اسلامی

  سایت رهبری
  بیانات رهبری
آیت الله جعفری تهرانی
  بیانات رهبری
  خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه از فرم زیر استفاده نمایید

ایمیل*
تلفن همراه*
تصویر امنیتی
حکایات/کرامتى از سید عبدالله جزائرى "رحمه‌الله"

نادر شاه افشار گفت: مگر قضیه صدر الصدور به گوش شما نرسیده است؟ سید عبدالله گفت: من صدر الصدور نیستم. اگر تعقیب کنى، به زمین امر مى ‏کنم که تو را ببلعد!

از بیانات آیت‌الله‌العظمی شبیری زنجانی: یکى از مطالبى که از مرحوم حاج میرزا فخرالدین جزایرى شنیدم، این بود که نادرشاه در جلسه‌ای مسأله تقریب را به همان صورتى که خودش قائل بود، مطرح کرد. وی اصرار داشت ایران در اصول، سنّى باشد و در فروع، مطابق مذهب اهل‌بیت علیهم‏ السلام عمل کنند.. میرزا عبدالحسین صدر الصدور مخالفت کرد. نادر دستور داد که در همان‌جا او را خفه کنند! این جلسه سپرى شد و جلسه دومى تشکیل شد. در این جلسه سید عبدالله جزایرى، فرزند سید نورالدین پسر سید نعمة الله جزایرى (محدث معروف)، حاضر بود. مى‏گفتند که سید عبدالله بر جدّش ترجیح داشت و او را شیخ بهایى عصر می‌گفتند. او آدم فوق‌العاده‌ای بود.نادرشاه در آن جلسه مسأله تقریب را مطرح کرد. سید عبدالله مخالفت کرد. نادر گفت: مگر قضیه صدر الصدور به گوش شما نرسیده است؟ سید عبدالله گفت: من صدر الصدور نیستم. اگر تعقیب کنى، به زمین امر مى ‏کنم که تو را ببلعد! .وقتى سید عبدالله این جمله را مى ‏گوید، نادر وحشت مى ‏کند و میرزا مهدى خان، منشى نادر، به نادر مى‏گوید: «آقا، اینها اجاق‌اند (یعنى مستجاب‌الدعوه‌اند) و...». نادر کوتاه آمد و ظاهراً به سید عبدالله خلعت ‏داد. همین‌که سید عبدالله جرأت کرد در مقابل نادرشاه چنین جمله‏ اى بر زبان بیاورد، کرامت بود؛ ولو هیچ کارى از دستش برنیاید.

 

جرعه‌ای از دریا، ج2، ص327 


Share

ارسال دیدگاه
متن پیام : *
نام :
پست الکترونیک :
آدرس وب :
تصویر امنیتی :
 
 
 

  سایت مراجع
 کانال تلگرام
کانال هیئت رهپویان آل طه
کانال جام معرفت
کانال ادامه من

  جام معرفت
نماز ظهر عاشورا
  اساسنامه

  لوگوی سایت
برای قرار دادن لوگوی تبلیغاتی سایت آدرس زیر را کپی کرده و در وبلاگ و یا سایتتان قرار دهید www.rahtousheh.com/Files/102488/logo.swf
نشر تراث
کانون نخبگان
ایران هسته ای
  اخبار هیئت

  اوقات شرعی
  حدیث روز

حدیث موضوعی
 پیامک مذهبی

 نور سافت
  آمار سایت
» امروز :
» تعداد بازدید کننده : 482
» تعداد بازدید : 493
» دیروز :
» تعداد بازدید کننده : 948
» تعداد بازدید : 970
» کل بازدید ها :
» تعداد بازدید کننده : 2933399
» تعداد بازدید : 3539242
  جستجو