ذکر ایام هفته
  حوزه نت
  پایگاه های اسلامی

  سایت رهبری
  بیانات رهبری
آیت الله جعفری تهرانی
  بیانات رهبری
  خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه از فرم زیر استفاده نمایید

ایمیل*
تلفن همراه*
تصویر امنیتی
حکایات/ تربت قدوم زائر امام رضا (علیه السلام)

چشم درد شدیدى به من عارض شد، به حدى که توان مطالعه و نوشتن را از من سلب نمود. مطالعه و نگارش را کنار گذاشتم و به معالجه و درمان پرداختم، ولى این‏ ناراحتى همچنان ادامه داشت، تا آنکه فصل تعطیلى رسید و با قطار عازم زیارت و عتبه بوسى ثامن الحجج‏ حضرت امام رضا(علیه السلام)شدم و در نیتم بود که از خداوند متعال‏ توسط آن بزرگوار شفاى درد چشمم را مسئلت نمایم.

 

آخوند ملاعلی همدانی درباره استاد بزرگوارش مرحوم حاج ‏شیخ عبد الکریم حائری یزدی نقل مى‏ نمودند،این بود که مرحوم حاج شیخ عبد الکریم حائرى(اعلى الله مقامه الشریف)فرمودند:.«چشم درد شدیدى به من عارض شد، به حدى که توان مطالعه و نوشتن را از من سلب نمود. مطالعه و نگارش را کنار گذاشتم و به معالجه و درمان پرداختم، ولى این‏ ناراحتى همچنان ادامه داشت، تا آنکه فصل تعطیلى رسید و با قطار عازم زیارت و عتبه بوسى ثامن الحجج‏ حضرت امام رضا(علیه السلام)شدم و در نیتم بود که از خداوند متعال‏ توسط آن بزرگوار شفاى درد چشمم را مسئلت نمایم..اتفاقا با جمعى از زائرین دهات‏ آذربایجان که با شور و شوق فراوانى عازم زیارت بودند، هم‏ کوپه شدم.بى ‏آنکه زبان ‏همدیگر را بدانیم، در بین راه یک مرتبه به نظرم رسید که خوش قلب‏تر و پاکتر وخالصتر از این زائران کسى را پیدا نخواهم کرد که عازم زیارت آقا باشند. .اینان یکسال باتمام زحمات طاقت فرسا کار مى ‏کنند و بیل مى ‏زنند و شخم مى‏ کنند و اندک درآمدى را که پیدا مى ‏کنند، گرانبهاتر و ماندنى‏ تر از زیارت آقا ثامن الحجج(علیه السلام)چیزى براى خود نمى ‏دانند و دسترنج‏ حلال خود را صرف زیارت مى‏ نمایند. چه بهتر از غبار خاک پاى ‏اینان استشفاء نمایم. به همان نیت ذره ‏اى از زیر کفش یکى از این زائرین را به چشم‏ کشیدم، بى ‏آنکه او خود توجه داشته باشد. خداوند متعال از عنایت ثامن الحجج از همان لحظه درد چشم را از من برط‏رف نمود و تا آخر عمر هم نیاز به عینک پیدا ننمودم.».آقاى آخوند ملا علی همدانی مى‏ فرمودند: مرحوم حاج شیخ تا اواخر عمر مى‏ توانستند از فاصله ‏دور به مطالعه کتاب بپردازند، بى‏ آنکه نیازى به عینک داشته باشند. 


Share

ارسال دیدگاه
متن پیام : *
نام :
پست الکترونیک :
آدرس وب :
تصویر امنیتی :
 
 
 

  سایت مراجع
 کانال تلگرام
  جام معرفت
نماز ظهر عاشورا
  اساسنامه

  لوگوی سایت
برای قرار دادن لوگوی تبلیغاتی سایت آدرس زیر را کپی کرده و در وبلاگ و یا سایتتان قرار دهید www.rahtousheh.com/Files/102488/logo.swf
نشر تراث
کانون نخبگان
ایران هسته ای
  اخبار هیئت

  اوقات شرعی
  حدیث روز

حدیث موضوعی
 پیامک مذهبی

 نور سافت
  آمار سایت
» امروز :
» تعداد بازدید کننده : 190
» تعداد بازدید : 217
» دیروز :
» تعداد بازدید کننده : 1611
» تعداد بازدید : 1852
» کل بازدید ها :
» تعداد بازدید کننده : 2617476
» تعداد بازدید : 3149389
  جستجو