ذکر ایام هفته
  حوزه نت
  پایگاه های اسلامی

  سایت رهبری
  بیانات رهبری
آیت الله جعفری تهرانی
  بیانات رهبری
  خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه از فرم زیر استفاده نمایید

ایمیل*
تلفن همراه*
تصویر امنیتی
پند خوبان/ به مناسبت سالگرد رحلت حضرت آیت الله العظمی شاه آبادی(ره)

قرآن بخوان و بفهم و به معارف آن از طریق عترت و اوصیاى پیغمبر- صلّى‏ اللَّه‏ علیه وآله ‏وسلّم- آشنا شو، تعیّن و خودى و منیّت را که مظلم حقیقى است بسوزان و از طریق ریاضات شرعیّه خود را تزکیه و تصفیه نما. نگذار کار به سکرات موت و فشار قبر و شکنجه ‏هاى برزخ و عذاب دوزخ منجر شود که عذابى است الیم و دردناک.

      میرزا محمدعلى بن محمدجواد حسین‏ آبادى شاه ‏آبادى‏ تهرانى‏ از موحّدین صاحب کمالات صورى و معنوى است. معلوم نیست استاد اخلاقى وى کیست. پنجشنبه 3 صفر سال 1292 دار دنیا را در تهران وداع گفت و در کنار مزار عبدالعظیم حسنى در مقبره شیخ ابو الفتوح به خاک سپرده شد. از آثار و تألیفات وى است: القرآن والعتره [همه این‏ها در یک جلد است‏]، الایمان والرجعة، الانسان والفطره، شذرات‏ المعارف، مرام ‏الاسلام، منازل‏ السالکین، العقل والجهل و ....

گفتار

- انسان، دورترین سلاسل موجودات است، لکن دورش نکرده که دورش اندازد بلکه دورش نموده تا از طریق عشق و اطاعت نزدیکش نماید، پس از ارض انسانیت دخول در سماء ترقّى است.

- کسى که به قرآن و اسلام معتقد است باید خود را به عمل کردن به دستور آن انس دهد، زیرا آمده ‏ایم تا عارف به حق شویم نه در خودپرستى فرو رویم.

- چیزى که مایه نجات از رنج دنیا و عذاب آخرت است، ترک معاصى و محرمات و به جا آوردن واجبات است که پرهیز از معاصى، خود کفّاره پاره‏ اى از لغزش‏ها است، چنان که در سوره نساء مى‏ فرماید:إِنْ تَجْتَنِبُوا کَبائِرَ ما تُنْهَوْنَ عَنْهُ نُکَفِّرْ عَنْکُمْ سَیِّئاتِکُمْ وَ نُدْخِلْکُمْ مُدْخَلًا کَرِیماً[1]باید آتش قهر را با آب ندامت و پشیمانى توبه که از دیدگان‏ فرو مى‏ ریزد خاموش کنى، پیش از آن که در موقف انفعال در آیى و گرفتار آتش سوزان شوى، اگر این جا نادم نشوى، آن جا به نار اللَّه مبتلا خواهى شد.

- قرآن بخوان و بفهم و به معارف آن از طریق عترت و اوصیاى پیغمبر- صلّى‏ اللَّه‏ علیه وآله ‏وسلّم- آشنا شو، تعیّن و خودى و منیّت را که مظلم حقیقى است بسوزان و از طریق ریاضات شرعیّه خود را تزکیه و تصفیه نما. نگذار کار به سکرات موت و فشار قبر و شکنجه ‏هاى برزخ و عذاب دوزخ منجر شود که عذابى است الیم و دردناک.

- اگر نفس اماره را سلطان بدن کنى در ذلت و خوارى خود کوشیده‏ اى؛ زیرا این سلطان فرمانش مطلق باشد، نه حق کسى را مى ‏داند و نه صاحب حق را مى‏ شناسد، فقط خود را حق داند و بس و حکومت چنین سلطانى به حکم عقل باطل و عزلش واجب است ... به واسطه این عمل عادلانه ظلم ‏نما شایسته از براى قرب حق مى‏ باشى و مى‏ توانى به لقاى حق نایل شوى و اگر در صدد رفع آن شبهه برنیایى و رو به طبیعت روى، به نابودى خود اقدام کرده‏ اى و بیچارگى خود را هر چه تمام‏تر مهیا نموده‏ اى و در مراتع حیوانات مشغول به چریدنى.

منبع: پاسداران حریم عشق ؛ ج‏8 ؛ ص246

 

 


[1]. سوره‏ى نساء، آیه‏ى 31.


Share


  سایت مراجع
 کانال تلگرام
کانال هیئت رهپویان آل طه
کانال جام معرفت
کانال ادامه من

  جام معرفت
نماز ظهر عاشورا
  اساسنامه

  لوگوی سایت
برای قرار دادن لوگوی تبلیغاتی سایت آدرس زیر را کپی کرده و در وبلاگ و یا سایتتان قرار دهید www.rahtousheh.com/Files/102488/logo.swf
نشر تراث
کانون نخبگان
ایران هسته ای
  اخبار هیئت

  اوقات شرعی
  حدیث روز

حدیث موضوعی
 پیامک مذهبی

 نور سافت
  آمار سایت
» امروز :
» تعداد بازدید کننده : 468
» تعداد بازدید : 517
» دیروز :
» تعداد بازدید کننده : 1745
» تعداد بازدید : 1838
» کل بازدید ها :
» تعداد بازدید کننده : 2885339
» تعداد بازدید : 3483330
  جستجو