ذکر ایام هفته
  حوزه نت
  پایگاه های اسلامی

  سایت رهبری
  بیانات رهبری
آیت الله جعفری تهرانی
  بیانات رهبری
  خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه از فرم زیر استفاده نمایید

ایمیل*
تلفن همراه*
تصویر امنیتی
پند خوبان/ به مناسبت سالگرد رحلت حضرت آیت الله العظمی شاه آبادی(ره)

قرآن بخوان و بفهم و به معارف آن از طریق عترت و اوصیاى پیغمبر- صلّى‏ اللَّه‏ علیه وآله ‏وسلّم- آشنا شو، تعیّن و خودى و منیّت را که مظلم حقیقى است بسوزان و از طریق ریاضات شرعیّه خود را تزکیه و تصفیه نما. نگذار کار به سکرات موت و فشار قبر و شکنجه ‏هاى برزخ و عذاب دوزخ منجر شود که عذابى است الیم و دردناک.

      میرزا محمدعلى بن محمدجواد حسین‏ آبادى شاه ‏آبادى‏ تهرانى‏ از موحّدین صاحب کمالات صورى و معنوى است. معلوم نیست استاد اخلاقى وى کیست. پنجشنبه 3 صفر سال 1292 دار دنیا را در تهران وداع گفت و در کنار مزار عبدالعظیم حسنى در مقبره شیخ ابو الفتوح به خاک سپرده شد. از آثار و تألیفات وى است: القرآن والعتره [همه این‏ها در یک جلد است‏]، الایمان والرجعة، الانسان والفطره، شذرات‏ المعارف، مرام ‏الاسلام، منازل‏ السالکین، العقل والجهل و ....

گفتار

- انسان، دورترین سلاسل موجودات است، لکن دورش نکرده که دورش اندازد بلکه دورش نموده تا از طریق عشق و اطاعت نزدیکش نماید، پس از ارض انسانیت دخول در سماء ترقّى است.

- کسى که به قرآن و اسلام معتقد است باید خود را به عمل کردن به دستور آن انس دهد، زیرا آمده ‏ایم تا عارف به حق شویم نه در خودپرستى فرو رویم.

- چیزى که مایه نجات از رنج دنیا و عذاب آخرت است، ترک معاصى و محرمات و به جا آوردن واجبات است که پرهیز از معاصى، خود کفّاره پاره‏ اى از لغزش‏ها است، چنان که در سوره نساء مى‏ فرماید:إِنْ تَجْتَنِبُوا کَبائِرَ ما تُنْهَوْنَ عَنْهُ نُکَفِّرْ عَنْکُمْ سَیِّئاتِکُمْ وَ نُدْخِلْکُمْ مُدْخَلًا کَرِیماً[1]باید آتش قهر را با آب ندامت و پشیمانى توبه که از دیدگان‏ فرو مى‏ ریزد خاموش کنى، پیش از آن که در موقف انفعال در آیى و گرفتار آتش سوزان شوى، اگر این جا نادم نشوى، آن جا به نار اللَّه مبتلا خواهى شد.

- قرآن بخوان و بفهم و به معارف آن از طریق عترت و اوصیاى پیغمبر- صلّى‏ اللَّه‏ علیه وآله ‏وسلّم- آشنا شو، تعیّن و خودى و منیّت را که مظلم حقیقى است بسوزان و از طریق ریاضات شرعیّه خود را تزکیه و تصفیه نما. نگذار کار به سکرات موت و فشار قبر و شکنجه ‏هاى برزخ و عذاب دوزخ منجر شود که عذابى است الیم و دردناک.

- اگر نفس اماره را سلطان بدن کنى در ذلت و خوارى خود کوشیده‏ اى؛ زیرا این سلطان فرمانش مطلق باشد، نه حق کسى را مى ‏داند و نه صاحب حق را مى‏ شناسد، فقط خود را حق داند و بس و حکومت چنین سلطانى به حکم عقل باطل و عزلش واجب است ... به واسطه این عمل عادلانه ظلم ‏نما شایسته از براى قرب حق مى‏ باشى و مى‏ توانى به لقاى حق نایل شوى و اگر در صدد رفع آن شبهه برنیایى و رو به طبیعت روى، به نابودى خود اقدام کرده‏ اى و بیچارگى خود را هر چه تمام‏تر مهیا نموده‏ اى و در مراتع حیوانات مشغول به چریدنى.

منبع: پاسداران حریم عشق ؛ ج‏8 ؛ ص246

 

 


[1]. سوره‏ى نساء، آیه‏ى 31.


Share


  سایت مراجع
 کانال تلگرام
  جام معرفت
نماز ظهر عاشورا
  اساسنامه

  لوگوی سایت
برای قرار دادن لوگوی تبلیغاتی سایت آدرس زیر را کپی کرده و در وبلاگ و یا سایتتان قرار دهید www.rahtousheh.com/Files/102488/logo.swf
نشر تراث
کانون نخبگان
ایران هسته ای
  اخبار هیئت

  اوقات شرعی
  حدیث روز

حدیث موضوعی
 پیامک مذهبی

 نور سافت
  آمار سایت
» امروز :
» تعداد بازدید کننده : 92
» تعداد بازدید : 108
» دیروز :
» تعداد بازدید کننده : 1129
» تعداد بازدید : 1501
» کل بازدید ها :
» تعداد بازدید کننده : 2619604
» تعداد بازدید : 3152223
  جستجو