ذکر ایام هفته
  منوی اصلی
  حوزه نت
  پایگاه های اسلامی

  سایت رهبری
  بیانات رهبری
آیت الله جعفری تهرانی
  بیانات رهبری
  خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه از فرم زیر استفاده نمایید

ایمیل*
تلفن همراه*
تصویر امنیتی

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار با مسئولان سازمان اوقاف در سال ۱۳۹۰ فرمودند: «اکنون عرصه‌های متعددی برای وقف وجود دارد که از جمله‌ی آنها، پزشکی، علم و آموزش، تحقیقات و پژوهش، علوم جدید، محیط زیست و ترویج دین به شکل‌های مدرن است.» به‌همین جهت پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR هم‌زمان با ایام نکوداشت «وقف» در گفت‌وگو با حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی محمدی‌سیرت، نماینده‌ی ولیّ‌فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه به بررسی عرصه‌های جدید وقف و مطالبات رهبر انقلاب از سازمان اوقاف پرداخته است.

جایگاه وی در میان علمای دوران قاجار به دو دلیل برجسته و ممتاز است. اول تلاش وافر وی در راه مقابله با ورود شرکتهای تجاری خارجی به ایران ودوم تأکید او بر تولیدات داخلی در قالب تاسیس «شرکت الاسلامیه».

متاسفانه در طول ماه های اخیر شاهد سونامی ضد فرهنگی خوانندگی زنان بصورت گسترده در سطح کشور بوده ایم که و به لطف اظهار نظر های شاذ برخی مسئولین فرهنگی کشور که باید دغدغه دفاع از فرهنگ و ارزش های دینی و انقلابی را داشته باشند و در سال فرهنگ از این اقدامات ضد فرهنگی جلوگیری کنند متاسفانه همکاری و همراهی برخی دستگاه های فرهنگی کشور را هم با این اقدام ضد فرهنگی خوانندگی زنان شاهد بوده ایم.

از موانع اصلی اقتصاد مقاومتی گرایش مردم و مسئولین به دنیا طلبی است/ فرمایشات رهبری همان مواضع امام خمینی(ره)است/ برخی از یاران سابق امام (ره) جرات تکرار حرفهای امام (ره) را ندارند.

ثبت نام بیش از 90% مردم برای دریافت یارانه نقدی، علیرغم تمام درخواست های دولتی ها و رییس جمهور از مردم برای انصراف از یارانه ها، به خوبی نشان داد که توده های مردمی که سال گذشته و با یک رای «سلبی» و «حداقلی» حسن روحانی را به عنوان رییس جمهور برگزیدند، پیش از هر چیز از وی انتظار بهبود وضعیت اقتصادی کشور را دارند و زمانی که به درست یا غلط احساس می کنند حرکت کلان دولت با این خواسته آنها امکان تعارض دارد، فارغ از «رای سیاسی» خود تصمیم گیری کرده و بر خلاف خواست دولت و شخص رییس جمهور عمل می کنند.

ابتدا شفافیت اطلاعاتی باید از بدنه دولت اجرا شده و سپس از مردم انتظار ارائه اطلاعات کنند.

 چند وزیر دولت بین 800 میلیارد تا هزار میلیارد تومان ثروت دارند آیا وزرا حاضر هستند دارایی‌های‌شان را اعلام کنند اگر خیر، پس چرا توقع انصراف مردم از دریافت یارانه و ارائه اطلاعات اقتصادی خود را دارند. چرا دولت در سیستم ثبت‌نام اینترنتی از عنوان اجبار مجلس بر حذف یارانه خانوار استفاده می‌کند، آیا دولت مصوبه مجلس مبنی بر افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارکنان را نیز به همین تناسب در فیش‌های حقوقی مجلس را اعلام می‌کند. آیا دولت در دفترچه‌های خدمات بیمه‌ای رایگان از عنوان اینکه مجلس اجازه و منابع لازم را در نظر گرفته و تصویب کرده استفاده خواهد کرد بنابراین دولت در برخی رفتارهای خود باید تجدیدنظر کند...

 آیت‌آلله ناصر مکارم شیرازی مد ظله :

در صورتی که همسر شما حاضر نباشد اموالش را در اختیار شما قرار دهد جزو درآمدتان محسوب نمی‌شود.

از مهمترین ابهامات و اشکالات این مرحله، لزوم محاسبه درآمد همه افراد خانوار و اعلام آن می‌باشد که معلوم نیست مبنای قانونی و فقهی آن چیست؟! قانون مدنی به صراحت تأمین معاش و پرداخت نفقه را از تکالیف مرد خانواده دانسته و این تکلیف را از روی دوش زن و فرزندان برداشته است. به لحاظ شرعی نیز درآمد زن، جزء دارایی‌های شخصی وی بوده و کسی نمی‌تواند وی را ملزم و مجبور به خرج کردن آن در خانواده بنماید /  به یاد بیاوریم قرار بود بخشی از درآمد حاصل از آزادسازی قیمت کالاها و خدمات اساسی، بصورت یارانه در اختیار مردم قرار گیرد تا آنها به هر شکل که تمایل دارند از آن استفاده کنند نه اینکه هم قیمت‌ها آزاد شود و هم مردم انصراف بدهند! ....

در درس خارج مطرح شد؛ 
هشدار آیت الله مدرسی یزدی نسبت به پیامدهای انصراف ازدریافت یارانه‌ بدون رعایت برخی جوانب

 با درخواست دولت و تأیید مراجع عظام، افراد متدیّن که مشمول ضابطه‌ی پرداخت یارانه‌ها نیستند از دریافت آن انصراف خواهند داد و در مقابل افراد غیر ملتزم و آن‌هایی که ارزشی برای کلمات مراجع و دستورات دولت قائل نیستند، تا بتوانند از گرفتن یارانه‌ها دریغ نمی‌کنند و چه بسا به طور رسمی و یا غیر رسمی از طرف رهبران سیاسی و یا دینی خود تشویق به گرفتن یارانه به هر وجه شوند، چنا‌ن‌چه این امر در قضیه‌ی کنترل فرزند اتّفاق افتاد که بسیاری از متدینین و ملتزمین توصیه‌های برخی مسئولین وقت را جدّی گرفتند و در مقابل غیر ملتزمین نه تنها این توصیه‌ها را جدّی نگرفتند بلکه در جهت عکس عمل کرده و به دعوت رهبران سیاسی و دینی خود بر تکثیر فرزند پاسخ مثبتِ جدّی دادند که نتیجه‌ی آن تغییر فاحش ترکیب جمعیت عمدتاً به نفع غیر ملتزمین به احکام اسلام و نظام جمهوری اسلامی است.

 دولت محترم بر اساس کدام یک از موازین شرعی و قانونی حقوق همسر را متعلق به درآمد شوهر[سرپرست خانوار] محاسبه می کند و آن را جزء درآمد خانوار می داند؟

در استفتائات همه مراجع معظم دربارة مسائل مستحدثه این چنین بیان شده است: در مورد زنانی که مشغول کار هستند، اگر با اجازه‌‌ی شوهر باشد شوهر در این صورت نمی‌تواند که در مورد حقوق زنش چشم داشتی داشته باشد چون مال خود زن است و مرد خودش به او اذن داده که کار کند. و مرد در مورد حقوق و درآمد او هیچ حقی ندارد و وظیفه‌ی خود اوست که مخارج خانواده را پرداخت نماید مگر اینکه زن با رضایت خود مقداری از حقوق خود را برای کمک به هزینه‌ی زندگی مشترک به همسرش اختصاص دهد ولی این امر برای زن واجب نیست.

گزارش کیهان در آستانه اجرای مرحله دوم هدفمندی

 ریاست جمهوری خود مسئولیت تغییر قیمت نان را در فاز دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها به عهده گرفته است و وزارت صنعت، معدن و تجارت در این رابطه نقشی ندارد.علیرغم وعده وزارت صنعت مبنی بر نظارت بر بازار نوروزی مردم در ایام عید شاهد افزایش قیمت برخی کالاهای ضروری نظیر مرغ و میوه بودند در همین حال و در آستانه اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها این سوال در افکار عمومی مطرح است که آیا وعده‌های دولت مبنی بر کنترل بازار و مقابله با گرانی‌های افسارگسیخته نتایجی همانند وعده‌های نوروزی خواهد داشت؟...

عدم تناسب گرانی‌های دولتی و فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها
دولت در زمینه گران کردن تعرفه‌ها با چراغ خاموش عمل می‌کند و در عین حال در زمینه اطلاع‌رسانی در زمینه چگونگی اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها به ویژه ثبت‌نام از متقاضیان یارانه با ضعف تدبیر مواجه است که خود به سردرگمی و بازار شایعات دامن می‌زند.در حالی که مسئولان دولتی می‌گویند فاز دوم هدفمندسازی را از اردیبهشت‌ماه آغاز خواهند کرد تعرفه‌های مربوط به برق، گاز، نفت سفید و کوره، ال‌پی‌جی و تلفن تا سقف 25 درصد گران شده و در برخی از تعرفه‌ها این گران کردن برای دومین‌بار طی چندماه اخیر صورت گرفته است. در عین حال مشخص نیست سقف این گران کردن‌ها چه قدر است و دستگاه‌های ذی‌ربط در دولت قصد دارند چند بار و تا چه سقفی به امر «گران کردن تعرفه‌ها» ....

دکتر سلیمانی: ضروری به نظر می رسد که تمایزات اقتصاد مقاومتی با اقتصاد ریاضتی تبیین گردد تا دشمنان و مخالفان رشد و بالندگی ایران اسلامی، فرصت تخریب و تلاش برای ناکامی این نظریه را پیدا نکنند.

تاسف انگیزتر آنکه برخلاف سالهای قبل، امسال امام خامنه ای پیش از پایان سال ارزیابی شعار را ارائه کردند که "حماسه اقتصادی متأسفانه تأخیر افتاد"، بخش عمده این تاخیر شاید ناشی از آن باشد که منتظر می مانیم تا ایشان سندی یا رهنمودی ارائه نمایند و سپس آن را تبلیغ کنیم؛ آن هم تنها در بیان و به مستقیم ترین وجه ممکن!

پیروی از الگوی علمی و بومی برآمده از فرهنگ انقلابی و اسلامی، عامل شکست و عقب نشینی دشمن در جنگ تحمیلی اقتصادی علیه ملت ایران خواهد شد، همچنین اقتصاد مقاومتی خواهد توانست در بحران‌های رو به افزایش جهانی، الگویی الهام‌بخش از نظام اقتصادی اسلام را عینیت بخشد و زمینه و فرصت مناسب را برای نقش آفرینی مردم و فعالان اقتصادی در تحقق حماسه اقتصادی فراهم کند.

آیت الله موحدی کرمانی : دولت عصای موسی و ید بیضا ندارد اما برای مبارزه با گرانی و بیکاری «کلید» که دارد.

خطیب دیروز نماز جمعه تهران با بیان اینکه درست است دولت گفته عصای موسی و ید بیضا ندارد اما الحمدالله کلید دارد گفت: باید با این کلید مشکل گرانی و بیکاری حل شود و دولت گامی برای شروع بردارد.

توضیحات ربیعی درباره حرف‌های زنگنه در آخرین جلسه دولت : وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر لزوم پرداخت سهم تولید از هدفمندی یارانه‌ها، گفت که زنگنه در جلسه اخیر دولت با تشریح مشکلات مالی متذکر شد که در چنین شرایط دشواری نمی‌توان کار کرد.
 

آقای زنگنه در جلسه چهارشنبه گذشته دولت تا [مرز] استعفا پیش رفت و گفت با این وضع نمی توان کار کرد.

حضرت آیت الله عبدالله جوادی آملی : گرانی و تحریم انسان موحد را نمی رنجاند/ هیچ غده‌ای بدتر از ثروت نیست اگر دین در زندگی ما بیاید راحت هستیم، نه از گرانی می رنجیم نه از تحریم، چون خدا دارد ما را اداره می کند، به واقع اگر باور کردیم که همه عالم پیش خدا روزی دارند، شرق و غرب عالم بخواهند ایران را تحریم کنند اثر ندارد، مگر آنها رازقند؟

برای دانستن اینکه اهداف سال تولید ملی چگونه محقق می شود نیازمند شناخت مفاهیم هستیم. به همین دلیل به معرفی مفهوم تولید ملی در گفتمان رهبری انقلاب پرداخته ایم.

  سایت مراجع
 کانال‌ها
نماز ظهر عاشورا
  اساسنامه

  اخبار هیئت

  اوقات شرعی
  حدیث روز

حدیث موضوعی
 نور سافت
  آمار سایت
» امروز :
» تعداد بازدید کننده : 1207
» تعداد بازدید : 1457
» دیروز :
» تعداد بازدید کننده : 700
» تعداد بازدید : 958
» کل بازدید ها :
» تعداد بازدید کننده : 3030229
» تعداد بازدید : 3654706
  جستجو