ذکر ایام هفته
  حوزه نت
  پایگاه های اسلامی

  سایت رهبری
  بیانات رهبری
آیت الله جعفری تهرانی
  بیانات رهبری
  خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه از فرم زیر استفاده نمایید

ایمیل*
تلفن همراه*
تصویر امنیتی

نتانیاهو که در کارنامه سخنرانی‌هایش در سازمان ملل، سابقه اجرای نمایش را زیاد دارد، این بار کتابی با موضوع صحبت‌های مقام معظم رهبری درباره فلسطین با خود همراه آورده بود و آن را به همه نشان داد.

 

واقعاً اگر ممکن بود برای من -که ممکن نیست- پامیشدم میرفتم همدان، دیدن این مرد؛

 کتاب کاربردی «سلوک با فرزند» +خرید پیامکی
رسیدن به جواب درست سوالهای تربیتی یک چیز است، و اصلا داشتن سوالهای درست و مهم یک چیز دیگر. و این هر دو مسئله این روزها وسط کلی کتابهای روانشناسی زرد و عامه پسند که معلوم نیست نویسنده‌اش چه ربطی به یک پدر و مادر و فرزند ایرانی مسلمان دارد، گم شده اند. حالا که دیگر کانالهای تلگرامی هم از راه رسیده‌اند و در کنار آموزش نحوه درست کردن ماسکهای ضد جوش و تزئین سالاد کلم، نکات تربیتی هم سرو می‌کنند!.....

معرفی کتاب به مناسبت سالروز رحلت پیامبر گرامی اسلام(صلّی الله‌علیه و‌آله)/ این کتاب در 278 صفحه شامل گزیده‌ای از بیانات رهبر معظّم انقلاب اسلامی درباره‌ی شخصیّت، ویژگیها، و بعثت نبیّ مکرّم اسلام(صلّی الله‌علیه و‌آله) است.

مهدی مسائلی در جدیدترین اثر خود با عنوان «عار یا شعار، قمه‌زنی در ترازوی عقل و شرع» به موضوعاتی مانند ماهیت و چگونگی قمه‌زنی و بررسی سیر تاریخی قمه‌زنی، عوامل پیدایش و گسترش آن پرداخته است.

در این نوشته، با ارائه تحلیلی از دعا، مروری شده به دعای ابوحمزه ثمالی و آن را در دوازده فراز: توجه، حیرت و تنهایی، امن، حمد، قصد، اقرار، اعتذار، طلب، خستگی در راه، ایمان، توحید و خواسته ها، توضیح و تفسیر می نماید.

 

برش هایی از زندگی و سیره مبارزاتی حضرت امام خمینی (ره) در بیانات آیت الله خامنه ای (حفظه الله)

شهید چمران: «شناخت علی فقط به قدرت عشق میسر است و فقط عشق اجازه دارد به حریم علی نزدیک شود. من هم فقط به قلب سوخته ی خود اجازه می دهم که از علی سخن بگوید و فقط به حرمت عشق جرأت می کنم به علی نزدیک شود. اگر شعله ی عشق او در دلم زبانه نمی کشید، ابداً به ساحتش جسارت نمی کردم و نامش به زبان نمی راندم. ولی چه کنم که سرتا پای وجودم در آتش عشق او می سوزد. هر وقت که نام او بر زبان می رانم یا یاد او بر دلم می افتد، به خود می لرزم، اشک از چشمانم فرو می چکد، آتش دردناک و لذت بخشی وجودم را فرا می گیرد.»

گروه فرهنگی - رجانیوز: کتاب به حضرت فاطمه زهرا (س) تقدیم شده است؛ اما نه از طرف نویسنده، بلکه به نیابت از همه کسانی که انقلابی تربیت شدند و انقلابی عمل کردند و انقلابی ماندند و در راه حفظ انقلاب مقدس اسلامی عاشقانه و بی صبرانه جان نثاری کردند، خصوصاً سردار شهید حسن طهرانی مقدم....

شیرین‌­ترین سخن و زیباترین حکایت، انس با حضرت محبوب جل جلاله، مقام اصطفاء، خلوص عمل و خلوص ذات، آقای الهی، رضای عاشق به قضای معشوق، نظر به وجه الله، رضا و خشنودی حضرت دوست، درد هجران فراق، همجواری با حضرت محبوب جل جلاله و رفق و مدارا و اقتصاد در عبادت عناوین برخی از موضوعات این کتاب است.

در بخشهای ابتدایی به چگونگی شکل گیری انجمن حجتیّه و چند نکته از تأسیس و سال های آغازین و نقد و بررسی اساسنامه انجمن حجتیه و موضوعاتی همچون ارتباط انجمن با مراجع و دبیرستان علوی می پردازد.در بخش های میانی این کتاب موضوعات انجمن حجتیه و سال های آغازین نهضت امام، انجمن حجتیه در نیمه شعبان57، انجمن حجتیه و ساواک، انجمن حجتیه در جمهوری اسلامی، شهدای انجمن حجتیه و ... بررسی می شود....

 

"شب ظلمانی شاهنشاهی" برگرفته از بیانات رهبر معظّم انقلاب اسلامی درباره‌ی حکومتهای پادشاهی ایران است.

مرکز اسناد انقلاب اسلامی در دهه مبارک فجر مسابقه کتابخوانی از کتاب "دهه سرنوشت‌ساز" که روایتی از روزهای پایانی حکومت شاهنشاهی است را برگزار می‌کند.

بانو امین کسی است که رهبر معظم انقلاب اسلامی با تعبیراتی چون خانم بسیار عالی مقام و مجتهد و فقیه و فیلسوف و عارفی که آیتی از استعداد و استقامت بوده است، از وی یاد کرده و حال کتاب «سرو ناز» منبع خوبی برای آشنایی با توصیه‌ها و درس‌های اخلاقی و توحیدی...

"بهجت انقلاب" روایتی است از آیت الله العظمی بهجت و آنچه بین او و انقلاب اسلامی گذشته است. روایتی است از زندگی سیاسی یک عارف. عارفی که حتی در قبال کنفرانس برلین بی تفاوت نیست. فقیهی که در جنگ سی و سه روزه، از حزب الله لبنان غافل نمی ماند. مرجعی که برای انتخابات پیام دارد و برای خطراتش هشدار و عارفی که...

امروز با پیشرفت تکنولوژی، ابزارهای متنوع دست به دست داده اند تا محتواهای موجود را در بسترهای مختلف به دست مخاطبان خود برسانند؛ اما چیزی نگذشته است که کمبود محتواهای بومی و داخلی، این ابزارها را به سمت توزیع محصولات خارجی و غیر ایرانی واداشته است. ما در «سینمامارکت» تمام تلاش خود را کرده ایم تا محتوایی مطمئن و بومی را در بستری ایمن، تنوع بالا و با امکان مشارکت در فروش اینترنتی آثار فرهنگی موسسات مختلف در اختیار مخاطب قرار دهیم.

معرفی کیمیای وصل( سیری در معارف زیارت عاشورا ) بر اساس نسخه جمال العارفین حضرت آیت الله حاج سید علی آقای قاضی در برنامه وارث شبکه 4سیمای جمهوری اسلامی  ......

 

معرفی کتاب ارزشمند کیمیای وصل( سیری در معارف زیارت عاشورا ) بر اساس نسخه جمال العارفین حضرت آیت الله حاج سید علی آقای قاضی در اخبار شبکه سراسری سیمای جمهوری اسلامی  ......


نسخه‌ای که به آن اشاره شد و کتاب بر اساس آن سامان پیدا کرده است، یک نسخه از متن زیارت عاشورا است که حضرت آیت الله قاضی بر اساس آن زیارت عاشورا را قرائت می‌کرده است و این نسخه توسط سلسله شاگردان ایشان یعنی آیت الله طباطبایی، آیت الله پهلوانی و آیت الله جعفری تهرانی به مولف کتاب رسیده است.

 این کتاب دریچه‌ای است برای فهم بیشتر زیارت عاشورا و انس بیشتر با آن و بهره‌مندی بیشتر از آن.در لابلای مطالب و به فراخور موضوع و نیاز مخاطب، مولف به ارائه حکمتها و توصیه‌های کاربردی و عملی پرداخته است که مطالعه آنها چراغ راهی پیش روی خواننده قرار می‌دهد تا با اتمام این کتاب علاوه بر افزایش دانش و فهم، دستوراتی عملی هم برای اجرا و سیر و سلوک داشته باشد. مطالبی چون «سیره و توصیه مرحوم آیت الله قاضی در عزای حضرت حسین(ع)» از این دسته‌اند.

کتاب «حلقه اسارت؛ واکاوی عملکرد و نقد اندیشه‌های فرقه شبکه شعور کیهانی(عرفان حلقه)» به کوشش خبرگزاری رسا منتشر شد.

شماره جدید نشریه‌ی «خط حزب‌الله» -رسانه‌ی مکتوب پایگاه اطلاع رسانی -KHAMENEI.IR منتشر شد.

نشریه‌ی «خط حزب‌الله» به عنوان رسانه‌ی مکتوب پایگاه اطلاع رسانی KHAMENEI.IR با هدف انتشار در محافل انقلابی، نمازهای جمعه، هیأت‌های مذهبی و پایگاه‌های بسیج منتشر شد.

بی تردید منظومه اندیشه سیاسی امام خمینی (ره) مبنای تأسیس جمهوری اسلامی ایران بوده است و استمرار حاکمیت آن منوط به موفقیت نظام در حفظ و انتقال آن اندیشه به نسل آینده است. چون مرحله آشنایی، پایه التزام و رفتار به حساب می‌آید، این کتاب ارزشمند به «بررسی میزان آشنایی نسل سوم انقلاب اسلامی ایران با اندیشه سیاسی امام خمینی (ره) پرداخته است.

کتاب « یاد و یادگار »، خاطراتی از دیدار حضرت آیت الله‌العظمی خامنه‌ای (مدّظلّه‌العالی) با همسر مکرّمه‌ی حضرت امام (قدّس سرّه‌الشرّیف) در مراسم بزرگداشت بانوی انقلاب در هفته‌ی مقام زن رونمایی شد.

«بالاترین نذر» درباره یکی از همین نذرهاست که با زیرعنوان «طریقه ختم حدیث شریف کساء» منتشر شده است. ناشر در مقدمه کتاب نوشته است که این کتاب طریقه ویژه‌ای را برای ختم حدیث شریف کساء مطرح می‌کند که مولف محترم بطور مستقیم آن را از محضر آیت عرفان و اخلاق، مرحوم آیت الله العظمی بهاءالدینی استفاده کرده است/ در این کتاب توصیه های سه فقیه عارف آیت الله بهجت و آیت الله پهلوانی و آیت الله جعفری تهرانی نقل شده و.... 

به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی هنری و انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی،این مرکز در جدیدترین اثر خود کتاب«شلیک کن و فراموش کن» تألیف خانم خدیجه امیر خانی با موضوع حمله ناو وینسنس آمریکایی در سال 1367 به هواپیمایی پرواز 655 ایرباس ایرانی را منتشر نمود.

اثر پیش‌رو با بازخوانی نقش کشمیری و نحوه نفوذ وی در دفتر اطلاعات و تحقیقات نخست‌وزیری به بررسی روایت‌های مختلف از روز انفجار می‌پردازد. سپس با واکاوی نقش افراد شاغل در نخست‌وزیری و معرفی هریک از آنان پرونده انفجار را بررسی می‌کند و می‌کوشد تحریفات پیرامون آن را برملا سازد. 

به منظور آشنایی بیشتر دانشجویان و اساتید دانشگاه‌ها با اندیشه‌ها، تفکرات و دیدگاههای حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، و در راستای ارتقاء بینش سیاسی دانشگاهیان براساس دیدگاههای معظم له درخصوص مسائل مختلف علی الخصوص موضوعات مربوط به دانشگاه‌ها، «بنیاد تبیین اندیش ههای امام خمینی(ره)در دانشگاه‌ها»، تأسیس گردید.

این کتاب از جامعیت خوبی سود می‌برد که جامع‌تر از آثار قبلی منتشر شده در مورد این شهید بزرگوار است. در این کتاب مصاحبه‌هایی با دوستان، خانواده و نزدیکان شهید دیالمه صورت گرفته و اسناد و مدارک بسیاری در کتاب گنجانده شده است.

 

"وزیران سایه در دانشگاه"/ آیا وزارت علوم توسط جریانات تندروی سیاسی اداره می شود؟/ ریشه فتنه 78 را باید در بورس های انگلیس وزارت علوم دوران هاشمی پیدا کرد

در پاسخ به مطالبه مقام معظم رهبری  مبنی بر معرفی عارف کامل، حضرت آیت العظمی حاج میرزا جواد آقا ملکی تبریزی به نسل جوان، کتاب نفیس «باده گلگون» همزمان با سالِ «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی»، منتشر شد.این مجموعه راه گشا  در زمان تدوین، مورد پی گیری و تشویق عارف واصل، آیت الحق مرحوم حاج شیخ علی آقا پهلوانی تهرانی‌(سعادت پرور) بوده و مورد استفاده شخصی و توصیه عمومی فقیه عارف، موحد واصل، مرحوم آیت الله حاج سید عبدالله جعفری تهرانی قرار داشت....

شما می توانید در جمع آوری خاطرات کشف حجاب و واقعه گوهرشاد همکاری کنید. اندک افرادی که از آن برهه زمانی خاطره مستقیم دارند و بسیار افرادی که با یک واسطه (پدر، مادر، پدربزرگ، مادربزرگ و ...) خاطرات آن دوره را شنیده و در ذهن دارند می توانند سوژه های مناسبی برای مصاحبه و ثبت خاطرات باشند.

این کتاب شماری از گفتارهای دکتر رحیم‌پور ازغدی است که با هدف تبیین ماهیت و مقام هنر در منظومه فکری انقلاب اسلامی ایراد شده است. این کتاب شامل سه گفتار با عنوان‌های " هنر و تجربه‌ی شوریدگی"، " ادبیات اقلیت، سینمای اکثریت" و " هنر و ایدئولوژی" می‌باشد که در 116 صفحه به انتشار رسیده است. 

ماه مبارک رمضان بهار جلسات سخنرانی و مناجات است و آغاز سفرهای تبلیغی بسیاری از طلاب و روحانیون به اقصی نقاط کشور برای برپایی این جلسات. خیلی از این مبلغین و حتی بانیان مجالس پر فیض رمضانی قبل از ماه مبارک در پی سامان دادن به توشه‌ای هستند که بتواند در طول میهمانی خدا به کارشان بیاید و بر غنای جلسات بیفزاید. با این توضیح می‌توان گفت که کتاب «مقتل مطهر» یکی از همان مواردی است که حتما می‌تواند درون آن توشه برای خود جای خوبی پیدا کند....

مقام معظم رهبری:کتاب را با احساس دوگانه‌ی اندوه و افتخار و گاه از پشت پرده‌ی اشک، خواندم و بر آن صبر و همت و پاکی و صفا، و بر این هنرمندی در مجسّم کردن زیبائیها و زشتیها و رنجها و شادیها آفرین گفتم./ این نیز از نوشته‌هائی است که ترجمه‌اش لازم است. به چهار بانوی قهرمان این کتاب بویژه نویسنده و راوی هنرمند آن سلام میفرستم.

مقام معظم رهبری: من خودم را از جهت رسیدگی به فرزندانم، بخشی مدیون این مرد و کتاب این مرد میدانم.«قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب». بچه‌های ما داشتند به دوران مُراهقی - یعنی نزدیکی به بلوغ - میرسیدند، دوره هم دوره‌ی طاغوت بود و همه‌ی عوامل در جهت گمراه‌سازی ذهن و دل جوان حرکت می کرد. من دلم می خواست چیزی باشد که جوانهای ما با او هدایت شوند و جاذبه هم داشته باشد. نگاه کردم دیدم این از جهات متعددی، از دو سه جهت، همان چیزی است که من دنبالش می گردم. نه فقط فرزندان، بلکه در سطح شعاع ارتباطات فامیلی و دوستانه، هرجا دستم رسید و فرزندی داشتند که مناسب بود با این قضیه، این کتاب ایشان را معرفی کردم.

در این نشریه که فعلا هر ماه منتشر می‎شود گزارش هایی با عناوین "داستان غم انگیز فرهنگ و دوی با مانع علی جنتی"، "وزارت اطلاعات موازی" و برخی پرونده های امنیتی نظیر "مروری بر مستندترین پرونده فساد در قراردادهای نفتی" به چشم می خورد. دومین شماره این هفته نامه، همچنین گزارش ویژه ای از توان موشکی ایران در برابر تهدیدات نظامی خارجی دارد و کتاب ضمیمه آن هم روایت شهید لاجوردی از انفجار دفتر نخست وزیری است.

ﺷﯿﺦ در ﺑﺎب ﺳﯿﺎﺳﺖ رﺳﺎﻟﮫ ای ﺟﺪا ﮔﺎﻧﮫ ﻧﺪارد وﻟﯽ در ﮐﺘﺎب ﻣﮑﺎﺳﺐ ﺧﻮد ﻣﻄﺎﻟﺒﯽ ﻣﺜﻞ وﻻﯾﺖ ﻋﺪل و وﻻﯾﺖ ﺟﻮر، وظﺎﯾﻒ ﺣﺎﮐﻤﺎن ﻧﺴﺒﺖ ﺑﮫ ﻣﺮدم ، ﻧﻘﺶ و ﺟﺎﯾﮕﺎه اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﺳﯿﺎﺳﯽ ﻓﻘﯿﮫ در ﺟﺎﻣﻌﮫ اﺳﻼﻣﯽ و…. را ﻣﻄﺮح ﮐﺮده ﮐﮫ ﻣﯽﺷﻮد از آن ﺑﮫ اﻧﺪﯾﺸﮫ ﺳﯿﺎﺳﯽ ﺷﯿﺦ ﭘﯽ ﺑﺮد ، ﻧﮕﺎرﻧﺪه ﺑﺎ ﺗﻤﺴﮏ ﺑﮫ ﺑﺨﺸﮭﺎی ﻣﺨﺘﻠﻒ از آﺛﺎر ﺷﯿﺦ ﺑﮫ ﺑﺮرﺳﯽ ﻧﻈﺮات وی ، ﺣﻮل ﻣﺴﺎﺋﻞ ﺳﯿﺎﺳﯽ ﻣﯽ ﭘﺮدازد و ﺑﮫ ﻋﺒﺎرﺗﯽ ﻣﯽ ﺗﻮان ﻣﮭﻤﺘﺮﯾﻦ ﺑﺨﺶﮐﺘﺎب را ، ﺑﺨﺶ ﭼﮭﺎرم داﻧﺴﺖ. ﺑﮫ ﻋﻨﻮان ﻧﻤﻮﻧﮫ در ﺑﺤﺚ وﻻﯾﺖ ﻓﻘﯿﮫ ﮐﮫ ﻣﺸﮭﻮر اﺳﺖ ﮐﮫ ﺷﯿﺦ ﻧﻈﺮ ﻣﺜﺒﺘﯽ در ﺑﺎره آن ﻧﺪارد ، مرحوم ﻋﻠﯽ اﺑﻮاﻟﺤﺴﻨﯽ درﺻﺪد اﯾﻦ اﺳﺖ ﮐﮫ ﺑﺎ ﺑﯿﺎن ﻣﻄﺎﻟﺒﯽ دﻗﯿﻖ ﺧﻼف اﯾﻦ ﻣﻄﻠﺐ را ﺑﮫ اﺛﺒﺎت ﺑﺮﺳﺎﻧﺪ.

 در آستانه ایام فاطمیه جلد دوم کتاب «رساترین دادخواهی و روشنگری» مشتمل بر مجموعه سخنرانی‌های آیت‌الله مصباح یزدی ـ‌مد ظله‌ـ در شرح و تفسیر خطبه گران‌سنگ حضرت زهرا ‌سلام‌الله علیها، ‌معروف به «خطبه فدکیه» چاپ و به بازار نشر ارایه شد.

در اﯾﻦ ﮐﺘﺎب ﺑﺎ اﺳﺘﻨﺎد ﺑﻪ ﻣﻨﺎﺑﻊ رواﯾﯽ و ﺗﺎریخی ﺷﯿﻌﻪ و ﺳﻨﯽ، ﺳﺒﮏ زﻧﺪﮔﯽ ﺣﻀﺮت زﻫﺮا (س) در ﻗﺎﻟﺐ اﺧﻼق ﻓﺮدی و اﺧﻼق اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﺗﺒﯿﯿﻦ ﺷﺪه اﺳﺖ.

  سایت مراجع
  جام معرفت
نماز ظهر عاشورا
  اساسنامه

  لوگوی سایت
برای قرار دادن لوگوی تبلیغاتی سایت آدرس زیر را کپی کرده و در وبلاگ و یا سایتتان قرار دهید www.rahtousheh.com/Files/102488/logo.swf
نشر تراث
کانون نخبگان
ایران هسته ای
  اخبار هیئت

  اوقات شرعی
  حدیث روز

حدیث موضوعی
 پیامک مذهبی

 نور سافت
  آمار سایت
» امروز :
» تعداد بازدید کننده : 619
» تعداد بازدید : 733
» دیروز :
» تعداد بازدید کننده : 1512
» تعداد بازدید : 1588
» کل بازدید ها :
» تعداد بازدید کننده : 2323824
» تعداد بازدید : 2815361
  جستجو